New York
66°
Sunny
5:33 am8:11 pm EDT
8mph
64%
30.01
TueWedThu
77°F
82°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Cristiano Ronaldo oficjalnie piłkarzem An-Nassr

30.12.2022

An-Nassr potwierdził pozyskanie Cristiano Ronaldo. Saudyjski klub piłkarski opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie Portugalczyka pozującego z koszulką nowej drużyny. 37-latek będzie grać z numerem 7.

„Na naszych oczach tworzy się historia. To podpis, który nie tylko zainspiruje nasz klub do osiągnięcia jeszcze większych sukcesów, ale zainspiruje naszą ligę, nasz naród i przyszłe pokolenia, chłopców i dziewczęta, aby byli najlepszą wersją samych siebie. Witaj Cristiano w swoim nowym domu” – napisano na Twitterze i Instagramie An-Nassr.

Post pojawił się również na profilu pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki. Według mediów umowa ma obowiązywać do czerwca 2025 roku. Ronaldo ma zarabiać 200 mln euro za sezon.

„Z niecierpliwością czekam na odkrycie nowych rozgrywek piłkarskich w innym kraju” – oświadczył Ronaldo, cytowany przez media społecznościowe saydujskiego klubu.

W czasie swojego pobytu na Półwyspie Arabskim Ronaldo miałby według saudyjskiej stacji Al-Arabija nie tylko reprezentować barwy An-Nassr, ale również pełnić rolę ambasadora kandydatury Arabii Saudyjskiej do organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2030 roku.

Po 10 kolejkach An-Nassr ma 23 pkt i jest wiceliderem ligi saudyjskiej. Nowy klub Ronaldo traci dwa punkty do Asz-Szabab Rijad, w którym występuje reprezentant Polski – Grzegorz Krychowiak. Al Nassr to dziewięciokrotni mistrzowie Arabii Saudyjskiej.

Po powrocie z mistrzostw świata w Katarze, gdzie Portugalia została niespodziewanie wyeliminowana w ćwierćfinale przez Maroko, po porażce 0:1, Cristiano Ronaldo przeniósł się na kilka dni do Madrytu. Ćwiczył tam w centrum treningowym Realu Madryt, zespołu, który reprezentował w latach 2009-2018.

22 listopada dotychczasowy klub Cristiano Ronaldo Manchester United ogłosił, że rozwiązał z nim umowę. Przyczynił się do tego m.in. wywiad, w którym piłkarz skrytykował aktualne władze oraz trenera angielskiego klubu – Erika ten Haga.(PAP)

mg/ zat/ af/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner