New York
36°
Fair
6:59 am4:29 pm EST
8mph
53%
30.13
FriSatSun
50°F
59°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Cristiano Ronaldo zaprezentowany przez saudyjski klub An-Nassr

03.01.2023

Portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo został zaprezentowany we wtorek na stadionie w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej, przed kibicami klubu An-Nassr, w którym będzie występował do 2025 r.

Podczas wydarzenia pochodzący z Madery napastnik podziękował władzom klubu za możliwość reprezentowania tego saudyjskiego zespołu.

“Mam nadzieję, że będę tutaj szczęśliwy (…) Miałem kilka propozycji, m.in. z Portugalii, ale najlepszą była oferta z An-Nassr” – stwierdził były zawodnik Manchesteru United na krótkiej konferencji prasowej.

Po jej zakończeniu piłkarz spotkał się z zawodnikami An-Nassr, a następnie wybiegł na murawę stadionu. W trakcie wydarzenia graczowi z Portugalii towarzyszyła rodzina.

Piłkarz w obecności rozemocjonowanych kibiców, którzy skandowali na stadionie “Ronaldo!, Ronaldo!”, zapewnił, że będzie grał dla saudyjskiego klubu tak, “aby sprawić ludziom wiele radości”.

Lizbońska telewizja SIC transmitująca prezentację Ronaldo wskazała, że w drużynie prowadzonej przez hiszpańskiego trenera Rudiego Garcię występują zawodnicy, którzy w przeszłości grali w lidze portugalskiej, tacy jak Kameruńczyk Vincent Aboubakar czy Brazylijczyk Anderson Talisca, z którymi CR7 może szybko znaleźć “wspólny język”.

epaselect epa10387443 Portuguese soccer player Cristiano Ronaldo attends a press conference at Mrsool Park stadium, in Riyadh, Saudi Arabia, 03 January 2023. Cristiano Ronaldo will be presented at Mrsool Park stadium on 03 January after he signed a contract for Al-Nassr FC untill 2025. EPA/STR Dostawca: PAP/EPA.

SIC oraz dziennik “Record” odnotowują, że stadion w Rijadzie został podczas wtorkowej ceremonii wypełniony po brzegi, czyli przez 30 tys. osób. Wskazują, że to niewielka liczba, jak na stadiony, na których dotychczas występował Portugalczyk.

“Gdybyśmy dwa miesiące temu spekulowali, że taka ceremonia będzie mieć miejsce, chyba raczej byśmy w to nie uwierzyli”, stwierdzili portugalscy komentatorzy wskazując, że gra w lidze saudyjskiej jest dla Ronaldo okresem “przedemerytalnym”.

Według SIC Ronaldo, który zawarł umowę z saudyjskim klubem do 2025 r., ma w ciągu sezonu zarabiać łącznie 200 mln euro.

22 listopada dotychczasowy klub Ronald Manchester United ogłosił, że rozwiązał z nim umowę. Przyczynił się do tego m.in. wywiad, w którym piłkarz skrytykował aktualne władze oraz trenera angielskiego klubu – Erika ten Haga.

Autor: Marcin Zatyka (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00