New York
46°
Sunny
6:55 am4:31 pm EST
7mph
46%
30.08
SunMonTue
59°F
54°F
48°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Cztery strzelaniny w Nowym Jorku. Rannych co najmniej 8 osób

18.07.2022

Co najmniej osiem osób zostało rannych w czterech oddzielnych strzelaninach, do których doszło w niedzielę wieczorem na ulicach Nowego Jorku.

Pierwsza z nich miała miejsce tuż po 6:30 p.m. w East New York. Jak informuje policja, postrzelona w brzuch została 74-letnia kobieta, siedząca na dziedzińcu Pink Houses. Przewieziono ją do lokalnego szpitala, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy. Obrażenia, które odniosła, nie zagrażają jej życiu.

Około półtorej godziny później, w wyniku kolejnego ataku ucierpiał nastolatek i trzech dorosłych mężczyzn. Do zdarzenia doszło po kłótni, która miała miejsce w Brownsville. Trzech mężczyzn w dobrym stanie przebywa w lokalnym szpitalu. Nastolatek, który został postrzelony w głowę, jest w stanie krytycznym.

Do ostatnich dwóch strzelanin doszło na Bronxie, w odstępie zaledwie pięciu minut. W pierwszej z nich postrzelona w rękę została 13-latka. Jej matka została tylko delikatnie draśnięta. Strzały padły około 8:45 p.m. sprzed sklepu spożywczego na Southern Boulevard, w którym przebywała nastolatka z mamą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień w kierunku sklepu otworzyło trzech mężczyzn na rowerach.

Do ostatniego ataku doszło ok. 8:50 p.m. w pobliżu Bristow Street i Jennings Avenue. Postrzelona w nogę została 22-letnia kobieta, spacerująca z psem.

Policji nie udało się zatrzymać żadnego z napastników.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY