New York
52°
Sunny
6:04 am7:44 pm EDT
10mph
45%
30.02
WedThuFri
68°F
55°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Do Nowego Jorku przyjadą setki tysięcy turystów. Stan przygotowywał się na ten dzień od 18 miesięcy

25.03.2024

Już za dwa tygodnie mieszkańcy Nowego Jorku będą mogli podziwiać całkowite zaćmienie słońca. Gubernator Kathy Hochul oraz władze stanu przygotowują Empire State na tę wyjątkową okoliczność.

Władze stanu Nowy Jork twierdzą, że na kwietniowe zaćmienie słońca przygotowują się nie od kilku tygodni, ale od ostatnich 18 miesięcy! Cykliczne, ale bardzo rzadki wydarzenie, będzie trwało ok. 2 godziny. W tym czasie księżyc przetnie znajdujące się w jednej linii słońce i Ziemię, przysłaniając blask, bijący od najbliższej nam gwiazdy.

Należy podkreślić, że całkowite zaćmienie potrwa zaledwie kilka minut, a przez resztę czasu księżyc przysłoni słońce w różnym stopniu, przemieszczając się.

Władze stanowe przestrzegają podróżnych, którzy wybiorą się do Nowego Jorku, aby oglądać zaćmienie, żeby pozostawili sobie rezerwy czasowe i uzbroili się w cierpliwość, bo podobną wycieczkę zaplanowały setki tysięcy osób. Tego dnia spodziewane są zatory i korki.

Aby pomóc w walce z korkami – jak przekazał komisarz Jackie Bray z Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Zarządzania Kryzysowego – władze przygotowują ciężkie ciężarówki holownicze, lawety oraz inną pomoc drogową, które pozwolą na szybkie reagowanie na zatory.

Osoby parkujące swoje auta zachęca się, aby robiły to w wyznaczonych miejscach oraz poruszały się tak, aby umożliwić płynny przejazd pojazdom ratunkowym poruszającym się po mieście. Mieszkańców NYC zachęca się natomiast, aby w dniu zaćmienia nie podróżowali samochodami.

Zaćmienie słońca będzie można obejrzeć 8 kwietnia 2024 roku.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner