New York
39°
Partly Cloudy
6:40 am5:38 pm EST
8mph
67%
30.09
FriSatSun
46°F
37°F
43°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Do NYC trafia 4 tys. migrantów tygodniowo. Adams: Rząd federalny nie wykonuje swojej pracy

26.12.2023

Burmistrz Nowego Jorku, Eric Adams, otwarcie skrytykował we wtorek władze federalne za brak zdecydowanych działań w walce z kryzysem migracyjnym, nękającym Big Apple. Powiedział, że jest zaskoczony tym, że Biały Dom nie znalazł czasu na spotkanie z nim i przedyskutowanie stale narastającego problemu.

„Rząd federalny powiedział miastu Nowy Jork: 'Nie będziemy wykonywać naszej pracy – w to zróbcie. Zajmijcie się 4000 osób tygodniowo, Eric, ty i twój zespół’” – powiedział burmistrz Nowego Jorku w trakcie wtorkowej konferencji prasowej.

„Ci, którzy powinni nam pomagać w rządzie – na każdym kroku tylko nas krytykowali” – ubolewał Adams. „Ze strony rządu federalnego nie widzę światła na końcu tego tunelu”.

Hizzoner przypomniał, że w sprawie kryzysu migracyjnego spotykał się z prezydentem Bidenem w 2021 i 2022 roku. Od tamtego czasu – jak twierdzi – nie udało mu się postawić stopy w Białym Domu.

„To mnie zaskakuje” – powiedział dziennikarzom. „Muszę dalej się tym zajmować… ale jestem naprawdę zadowolony, że teraz dołącza do nas chór innych miast. Ta koalicja będzie nadal rosła, ponieważ te miasta zasługują na coś lepszego. Miasta nie powinny zajmować się krajowymi problemami” – podkreślił.

Jak podali we wtorek urzędnicy miejscy NYC – liczba migrantów, którzy przez ostatnie półtora roku napłynęli do miasta przekroczyła 161 000. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia do NYC przyjechało 4000 osób, a w ciągu ostatniego miesiąca – 16 000.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY