New York
82°
Partly Cloudy
5:36 am8:27 pm EDT
3mph
73%
30.11
SunMonTue
91°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Kultura

Dobiega końca 60. jubileuszowy KFPP w Opolu

11.06.2023

KFPP

Niedzielny koncert „Ale To Już Było. Jest. I będzie” kończy 60., jubileuszowy Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Przez trzy dni widowni zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców.

W niedzielę na scenie opolskiego amfiteatru koncertem pt. „Ale To Już Było. Jest. I będzie” podsumowano ostatni dzień 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Podczas koncertu wieńczącego tegoroczny festiwal – jak zapowiadają organizatorzy – „przywołane zostaną utwory z każdej dekady opolskiego festiwalu”. Wykonają je, m.in.: Czerwone Gitary, Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Marek Piekarczyk, Danuta Błażejczyk i Andrzej Rybiński, Justyna Steczkowska, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Halina Frąckowiak, Anna Wyszkoni, Skaldowie, Izabela Trojanowska, Ryszard Rynkowski i Krzysztof Cugowski.

Podczas trzech dni 60. KFPP przedstawiono zarówno podsumowanie najważniejszych wydarzeń muzycznych minionego roku, jak i przypomniano utwory wykonywane w ciągu wszystkich edycji festiwalu.

W tym roku nagrodę Anny Jantar przyznano zespołowi Felivers za utwór „Szminka”. Nagrodę przyznawaną przez oddziały regionalne TVP otrzymał Rafał Brzozowski, który wykonał piosenkę „W pokoju hotelowym”. Nagrodę im. Karola Musioła przyznawaną przez widzów otrzymała Halina Mlynkova i zespół Tulia. ZAIKS uznał za najlepszy tekst piosenki „Jakie masz dziś plany”, a za najlepszą muzykę utwór „Jeszcze jestem”.

Dyrektorem artystycznym 60. KFPP jest Remigiusz Trawiński.(PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ drag/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner