New York
61°
Cloudy
5:34 am8:10 pm EDT
3mph
87%
29.97
MonTueWed
72°F
81°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Donald Trump stanie dziś przed sądem. Były prezydent zajmie stanowisko ws. afery „hush money”

15.04.2024

W poniedziałek, 15 kwietnia, Donald Trump stanie przed sądem jako pierwszy w historii były prezydent USA ścigany z oskarżenia karnego. 77-latek jest oskarżony o fałszowanie dokumentacji finansowej w celu ukrycia schadzki z aktorką filmów dla dorosłych Stormy Daniels. W międzyczasie trwa kampania wyborcza przed wyborami prezydenckimi na jesieni 2024 roku.

Afera „hush money”  to jeden z czterech procesów sądowych, które ciągną się za Donaldem Trumpem w trakcie kolejnej kampanii prezydenckiej magnata nieruchomości. Miliarder zawalczy po raz drugi z obecnym prezydentem USA Joe Bidenem, który pokonał go w poprzednich wyborach prezydenckich w 2020 roku. Toczące się wobec Trumpa postępowania czynią tegoroczną elekcję jeszcze bardziej nieprzewidywalną.

Donald Trump zapowiedział, że w trakcie rozprawy, która rozpocznie się o 13:30 GMT w Nowym Jorku, zajmie stanowisko w swojej sprawie. Jest to nietypowe i ryzykowne posunięcie ze strony oskarżonego.

„Zostałem naznaczony bardziej niż Al Capone, wielki gangster” – powiedział Trump na sobotnim wiecu wyborczym w Pensylwanii.

„Nie ma tu absolutnie nic” – podkreślał były prezydent. „Nie ma wykroczenia, nie ma przestępstwa, nie ma przestępstwa federalnego”.

Trump jest oskarżony o ukrywanie przekazów pieniężnych na rzecz swojego wieloletniego prawnika i doradcy Michaela Cohena, który wykorzystywał fundusze do płacenia Stormy Daniels za milczenie na temat rzekomego spotkania seksualnego w ostatnich tygodniach kampanii wyborczej w 2016 roku.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner