New York
82°
Partly Cloudy
5:40 am8:23 pm EDT
7mph
47%
29.89
FriSatSun
86°F
84°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Donald Trump: To, co się dzieje podczas głosowania, jest „bardzo, bardzo niesprawiedliwe”

09.11.2022

Były prezydent USA Donald Trump wyraził w mediach społecznościowych oburzenie związane z awariami maszyn do tabulacji głosów w Arizonie. „To, co się dzieje, jest bardzo, bardzo niesprawiedliwe” – powiedział w wideo opublikowanym na swoim portalu Truth Social. Wezwał też do protestów.

„Mówią, że maszyny nie działają. Mówią, że kończy im się papier (…) To bardzo, bardzo niesprawiedliwe, co się dzieje” – powiedział Trump. Odniósł się w ten sposób do awarii maszyn do zliczania głosów w hrabstwie Maricopa w Arizonie. Według władz, problem dotyczył maszyn w ok. 20 proc. lokali wyborczych w tym największym hrabstwie stanu. Jednocześnie przedstawiciele zapewnili, że awaria maszyn nie przeszkodzi w oddaniu głosu.

epa10294157 Former US President Donald J. Trump (L) and former First Lady Melania Trump (R), walk out of the electoral precinct after voting in-person at the Morton and Barbara Mandel Recreation Center in Palm Beach, Florida, USA, 08 October 2022. The US midterm elections are held every four years at the midpoint of each presidential term and this year include elections for all 435 seats in the House of Representatives, 35 of the 100 seats in the Senate and 36 of the 50 state governors as well as numerous other local seats and ballot issues. EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH Dostawca: PAP/EPA.

Trump sugerował, że może to być celowy zabieg wymierzony w wyborców Republikanów, którzy w większości głosują w lokalach, a nie korespondencyjnie.

Były prezydent wyraził też we wtorek wątpliwości co do przebiegu głosowania w innych stanach, m.in. w Pensylwanii i Detroit w Michigan.

„Sytuacja z głosami korespondencyjnymi w Detroit jest BARDZO ZŁA. Ludzie przychodzą do lokali, by tylko usłyszeć, +przepraszam, już zagłosowałeś+. Protestujcie, protestujcie, protestujcie!” – napisał. Miejscowe władze mocno zaprzeczyły, by takie sytuacje miały miejsce. (PAP)

osk/ sp/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner