New York
81°
Sunny
5:30 am8:14 pm EDT
6mph
29%
29.85
SatSunMon
79°F
81°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Donald Tusk: niedługo wybory, to od Ciebie zależy, czy będziesz wolnym człowiekiem, czy założą Ci obrożę i kaganiec

08.08.2023

Minister zdrowia ujawnił, jakie leki bierze człowiek, który mu się postawił. To nie pojedynczy incydent, to jest element systemu, który budują – oświadczył we wtorek lider PO Donald Tusk. Niedługo wybory, to od Ciebie zależy czy będziesz wolnym człowiekiem, czy założą Ci obrożę i kaganiec – dodał.

„Czy masz jakieś sprawy, które chciałbyś zachować tylko dla siebie? Czy też wolałbyś, żeby władza wiedziała o Tobie wszystko: z kim sypiasz, jakie strony internetowe przeglądasz, na co chorujesz i jakie leki bierzesz, jakie informacje wymieniasz na WhatsAppie czy Messengerze. To się już dzieje” – mówi szef PO w opublikowanym we wtorek w mediach społecznościowych nagraniu.

„Minister Niedzielski – od zdrowia – ujawnił publicznie, jakie leki bierze człowiek, który mu się postawił. Ten wielki skandal to nie pojedynczy incydent, to jest element systemu, który budują” – powiedział Tusk.

Mówił, że minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek „dowiadywał się kiedy i kto się zaszczepił wśród studentów i pracowników naukowych”. „Służby wjeżdżają do gabinetów ginekologicznych. W jednym z nich zajęli dokumentację z ostatnich prawie 30 lat. Wszystkich pacjentek włącznie z intymnymi zdjęciami. To mogło być o Tobie” – powiedział lider PO.

Stwierdził, że „prokuratura ujawnia dane o ofiarach przemocy”. „To mogły być dane Twoich dzieci. Ministerstwo finansów chce znać wszystkie szczegóły Twoich działań w Twojej firmie. To może być o Twojej firmie. Robią to po to, żeby Cię mieć w garści” – kontynuował Tusk.

„Jak wiecie, niedługo wybory. To od Ciebie zależy czy będziesz wolnym człowiekiem, czy założą Ci obrożę i kaganiec” – powiedział lider Platformy. (PAP)

Autor: Daria Kania

dka/ mok/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner