New York
39°
Fair
7:05 am4:28 pm EST
9mph
69%
29.99
ThuFriSat
43°F
50°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Donald Tusk: W najbliższym czasie, wraz z partnerami, stworzymy nowy rząd

15.10.2023

Stworzymy w ciągu najbliższego czasu nowy, dobry, demokratyczny rząd z naszymi partnerami – powiedział w niedzielę po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów lider Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk.

Przewodniczący PO zadeklarował, że wraz z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi chce stworzyć nowy rząd. „Mamy to naprawdę. Stworzymy w ciągu najbliższego czasu nowy, dobry, demokratyczny rząd z naszymi partnerami. Polska wygrała, wyście wygrali, Polki, Polacy wygrali” – powiedział Tusk

Zaznaczył, że jego ugrupowanie będzie obserwować dalsze prace w lokalach wyborczych.

„Będziemy pilnować tych wyborów przez całą noc. Jak wiecie dziesiątki tysięcy ludzi siedzą w lokalach, pilnują, będą wysyłać nam informacje. Nikt nam już tych wyborów – jak powiedziałem – nie ukradnie. Naprawdę przypilnujemy każdego głosu. Żeby jutro, pojutrze było to, co dzisiaj mamy, już w tej chwili” – podkreślił Tusk.

PiS wygrało niedzielne wybory do Sejmu z wynikiem 36,8 proc. Koalicja Obywatelska zdobyła 31,6 proc., Trzecia Droga – 13 proc., Lewica – 8,6 proc., a Konfederacja – 6,2 proc. Wszystkie te komitety uzyskały mandaty poselskie – wynika z sondażu Ipsos.

Według sondażu pod progiem wyborczym znaleźli się Bezpartyjni Samorządowcy, którzy otrzymali 2,4 proc. głosów.(PAP)

Autor: Sławomir Radtke

sar/ mark/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00