New York
75°
Clear
5:46 am8:18 pm EDT
3mph
85%
30.05
FriSatSun
86°F
86°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Kultura
Polonia

Doroczny 86. Charytatywny Bal Fundacji Kościuszkowskiej

04.04.2023

Doroczny 86. Charytatywny Bal Fundacji Kościuszkowskiej odbędzie się w sobotę 22 kwietnia w hotelu Plaza w Nowym Jorku. W tym roku Fundacja uczci dokonania polskich muzyków i tym samym uhonoruje dwie czołowe postaci, które przyczyniły się do ukształtowania wizerunku polskiej muzyki na świecie.

The KF Medal of Recognition (Medal Uznania) otrzyma Urszula Dudziak, światowej sławy polska wokalistka jazzowa, która występowała z największymi artystami jazzowymi niemal we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk. Artystka nagrała blisko 50 albumów, z których „Newborn Light” został doceniony przez prestiżowy amerykański magazyn Down Beat, a Los Angeles Times okrzyknął ją Singer of the Year.

Podczas Balu Fundacja uhonoruje również Medalem Uznania Waldemara Dąbrowskiego, Dyrektora Generalnego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, byłego Ministra Kultury lidera w dziedzinie muzyki klasycznej. Jego pionierskie inicjatywy wpłynęły na rozwój polskiej sceny kulturalnej i przyczyniły się do promocji bogatego dziedzictwa narodowego Polski na świecie.

Bal jest największym wydarzeniem charytatywnym Fundacji Kościuszkowskiej, wspierającym jej programy edukacyjne i kulturalne. To także niepowtarzalna okazja do spotkania się z bliskimi przyjaciółmi i zawarcia nowych znajomości podczas kolacji i wspólnej zabawy we wspaniałej Grand Ballroom hotelu Plaza. Uczestnicząc w balu, goście w istotny sposób przyczyniają się do zebrania funduszy niezbędnych do realizacji programów stypendialnych w następnym roku.

Z okazji Balu Fundacja wydaje także Journal i zachęcą Polonię do zamieszczenia w nim listów gratulacyjnych i reklam, z których dochód także przeznaczony zostanie na realizacje programów edukacyjnych i kulturalnych. Bilety na bal i ogłoszenia w Journalu można zakupić pod linkiem https://form.jotform.com/220542028969157, numerem telefonu (212) 734-2130 i adresem email marketing@thekf.org. Fundacja zachęca także do złożenia donacji na rzecz balu.

Fundacja Kościuszkowska została założona w 1925 roku w Nowym Jorku. Jej misja jest pogłębienie więzi między Polską i Stanami Zjednoczonymi poprzez programy edukacyjne i kulturalne, w tym stypendia i granty. Co roku Fundacja przeznacza na te cele ponad milion dolarów. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia darczyńców.

86. Charytatywny Bal Fundacji Kościuszkowskiej

Sobota 22 kwietnia 2023, godz. 19:00

Plaza, NYC

Bilety, informacje: https://form.jotform.com/220542028969157

(212) 734-2130

marketing@thekf.org

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner