New York
75°
Rain Shower
5:36 am8:27 pm EDT
6mph
82%
30.17
SunMonTue
91°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork
Polonia

Doskonałość jest możliwa

31.10.2023

Oferuję szeroki zakres usług: od zabiegów kosmetycznych po zabiegi medyczne, które podkreślają naturalne piękno danej osoby. Dzielę się również swoją wiedzą i doświadczeniami jako specjalistka i międzynarodowa trenerka – mówi Beata Barańska, założycielka i dyrektor generalna Purebeau USA Academy of Micropigmentation by Beata Baranska, a także właścicielka eleganckiego gabinetu w doskonałym miejscu na Manhattanie – pomiędzy Madison i Park Avenue.

To wielki sukces młodej, polskiej emigrantki – wejść na amerykański rynek w najdroższej dzielnicy Nowego Jorku.

Pasja do projektowania pozwoliła mi na zdobycie i pomyślne ukończenie studiów magisterskich i technicznych na uczelni w Polsce, ponadto zdobyłam wiele znaczących certyfikatów z zakresu makijażu permanentnego i estetyki w Niemczech i Stanach Zjednoczonych, w tym American Academy of Micropigmentation, Society of Permanent Cosmetics Professionals, co oznacza, że podążam za najwyższymi standardami i najnowszymi trendami w branży.

A jesteś w branży już wiele lat…

Tak, mam już 15-letnie doświadczenie, które pozwala mi doskonale wykonywać swoją pracę, a także uczyć innych zaawansowanych technik, tym bardziej że systematycznie biorę udział w konferencjach zawodowych, które odbywają się w różnych krajach.

Na czym polega wykonanie permanentnego makijażu? Czym się różni od tatuażu?

Makijaż permanentny polega na implementowaniu pigmentu w warstwę zewnętrzną naskórka, jest to metoda nieinwazyjna i utrzymuje się dość długo – od 1 roku do 3 lat.

Makijaż permanentny różni się od konwencjonalnych tatuaży głębokością nakłuwania, jak i okresem, jaki utrzymuje się w skórze. Mikropigmentację również traktujemy jako makijaż permanentny, zalicza się do zabiegów z zakresu kosmetyki estetycznej/ upiększającej oraz do pigmentacji medycznej. Dziedzina mikropigmentacji ma bardzo szerokie zastosowanie zarówno upiększające, poprawiając np. wygląd brwi różnymi metodami, w zależności od preferencji klienta i oczekiwanych efektów. Pigmentacja ust pomaga korygować ubytki koloru, jaki również asymetrię. Pigmentacja medyczna to m.in. pigmentacja sutków/aureola, kamuflaż blizn, pigmentacja skóry głowy i wiele innych.

Kieruję się zasadami wysoce etycznymi i korzystam z najlepszej jakości produktów dostępnych na rynku – mówi Beata Barańska

Czy w każdym wieku można robić zabiegi, w których się specjalizujesz, czy są jakieś przeciwwskazania?

Wiek nie ma znaczenia, jak również płeć. Ostatnimi czasy również mężczyźni coraz częściej korzystają z zabiegów medycyny estetycznej, do których zaliczamy makijaż permanentny. Jeśli decydujemy się na makijaż permanentny po raz pierwszy, to najlepiej jest skorzystać z konsultacji i ustalić cały przebieg zabiegu, oczekiwany efekt, jak i cenę, które różnią się od siebie, w zależności od tego, kto wykonuje zabieg (doświadczenie), jak i w zależności od tego, jaką metodą/techniką będzie wykonywany zabieg. Weźmy na przykład makijaż brwi (pudrowe, microblading ect) – zabieg wykonuje się w dwóch etapach (wizyta podstawowa trwa około 2 godzin, a po 4 tygodniach jest wizyta uzupełniająca, która polega na utrwaleniu efektu końcowego.

Beata Barańska w swoim gabinecie na Manhattanie

Prowadzisz też Akademię Makijażu Permanentnego.

Otrzymywałam wiele pytań związanych z nauką wykonywania makijażu permanentnego. Uznałam więc, że moje wieloletnie doświadczenie z dziedziny mikropigmentacji/ makijażu permanentnego daje mi podstawę do nauki innych. Zdecydowałam się, kilka lat temu, na otwarcie pierwszej w Nowym Jorku Akademii Makijażu Permanentnego – Academy of Permanent Make Up by Beata Baranska. W jej ramach oferujemy szeroki zakres treningów, zarówno dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się zawodu, czyli trening fundamentalny/ podstawowy, jak również z zakresu technik zaawansowanych. Jestem też wyłączną dystrybutorką wielu europejskich marek produktów przeznaczonych do wykonywania naturalnego i bezpiecznego zabiegu z dziedziny makijażu permanentnego, zaczynając od urządzeń, igieł, przez pigmenty do niezbędnych akcesoriów.

Twoja działalność zawodowa przebiega więc dwutorowo: prowadzisz treningi z makijażu permanentnego, jak również wykonujesz usługi w tej dziedzinie.

Tak, i czerpię z obu dziedzin wielką satysfakcję. Lubię uczyć innych, jak również cieszę się, gdy swoimi zabiegami jestem w stanie podkreślić naturalne piękno danej osoby. Wyznaję przy tym zasadę, że doskonałość jest możliwa. Chcę też podkreślić, że każdego klienta traktuję w sposób indywidualny, aby czuł się bezpieczny i pewien finałowego efektu. Wiem, jak ważny jest dla każdego wizerunek. Kieruję się zasadami wysoce etycznymi i korzystam z najlepszej jakości produktów dostępnych na rynku, aby każdy, kto odwiedzi moje studio, wyszedł z niego w lepszej wersji samego siebie.

Czytelników „Nowego Dziennika” zapraszam na bezpłatne konsultacje, można zadzwonić i umówić się na spotkanie, a także obejrzeć moje prace w internecie.

Rozmawiała Elżbieta Popławska

Beata Barańska

Studio & Academy

30 E 60th St. Suite 2303, New York, NY 10022

tel. (212) 888-2211

Instagram @beatabaranskabeauty

ZDJĘCIA: ARCH. BB

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner