New York
64°
Clear
6:54 am6:35 pm EDT
0mph
80%
30.17
WedThuFri
81°F
73°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork
Ameryka

Dym z Kanady ponownie wpłynie na jakość powietrza w Nowym Jorku

16.06.2023

Ponownie dym z kanadyjskich pożarów wpłynie na jakość powietrza w stanie Nowy Jork w piątek, ale nie na niezdrowym poziomie obserwowanym w zeszłym tygodniu, kiedy rozprzestrzeniający się dym pokrył obszar Albany i inne północno-wschodnie społeczności gryzącą, pomarańczową mgiełką, poinformowali urzędnicy państwowi.


Gubernator Kathy Hochul powiedziała, że poziom jakości powietrza będzie akceptowalny, ale wezwała osoby z problemami układu oddechowego do monitorowania rozwoju sytuacji i podjęcia środków w celu ochrony siebie.

Stanowy Departament Ochrony Środowiska zapowiedział, że dym będzie widoczny wysoko w atmosferze, a na poziomie gruntu spodziewany jest umiarkowany poziom „zanieczyszczenia cząstkami”.


Oczekuje się, że wskaźnik jakości powietrza dla górnej i dolnej doliny Hudson wyniesie 51, znacznie poniżej zeszłego tygodnia, kiedy AQI przekroczył 150, bezprecedensową liczbę dla jakości powietrza w Nowym Jorku. Dla tego obszaru nie wydano żadnego ostrzeżenia dotyczącego jakości powietrza.
Powodem niedawnego napływu dymu jest układ niskiego ciśnienia znajdujący się na wschód od regionu, który sprowadza dym z dziesiątek pożarów w Quebecu, powtarzając wzór pogodowy z zeszłego tygodnia.
Dym z pożarów wypełniał niebo przez kilka dni w zeszłym tygodniu.

MS

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY