New York
66°
Fair
5:26 am8:21 pm EDT
6mph
74%
29.96
SatSunMon
68°F
73°F
75°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Dzięki platformie wsparcia United24 zebrano ponad 161 mln dolarów dla Ukrainy

01.08.2022

Mieszkańcy 110 krajów świata wpłacili już ponad 161 mln dolarów na wsparcie Ukrainy za pośrednictwem międzynarodowej internetowej platformy United24 – poinformował w poniedziałek na Telegramie ukraiński resort transformacji cyfrowej.

Pomagają Ukrainie obywatele m.in. USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Kanady, ale też ludzie z tak egzotycznych państw i terytoriów, jak np. Wybrzeże Kości Słoniowej, Nikaragua, Honduras, Antigua i Barbuda oraz Anguilla na Karaibach czy Niue na Oceanie Spokojnym – czytamy w komunikacie ministerstwa.

„To żywy przykład tego, jak dzięki technologiom cyfrowym ludzie w każdym zakątku świata mogą przyczynić się do zwycięstwa nad złem” – oświadczył ukraiński resort.

Uruchomiony na początku maja przez ukraińskie władze międzynarodowy program wsparcia, znany jako United24, to internetowa platforma przeznaczona do zbierania funduszy na pomoc Ukrainie w wojnie z Rosją. Zgromadzone pieniądze są przekazywane Narodowemu Bankowi Ukrainy, który rozdysponowuje je między poszczególne ministerstwa.

„Naszym celem jest stworzenie na tej podstawie stałego mechanizmu. Dzięki tej inicjatywie będzie można w przyszłości udzielać pomocy krajowi ofierze zbrojnej agresji lub katastrofy naturalnej” – poinformował w maju prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, przybliżając założenia United24. (PAP)

szm/ ap/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

banner