New York
50°
Cloudy
6:19 am7:33 pm EDT
14mph
56%
29.61
SunMonTue
70°F
73°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Polonia

Dzień Kobiet w Centrum Pete McGuinness

28.03.2024
W spotkaniu z okazji Dnia Kobiet wzięło udział 120 członków Centrum

W Międzynarodowy Dzień Kobiet w Centrum dla seniorów Pete McGuinness zostały zorganizowane warsztaty pt. „Finanse i Kwiaty”.

Wzięło w nich udział 120 członków klubu. Wszystkie panie otrzymały kwiaty, a także piękne kartki z życzeniami, przygotowane przez Maję Iwińską, uczennicę polskiej szkoły im. Sienkiewicza.

Karki z życzeniami wybierają (od lewej): Małgorzata Zimmerman, Danuta Dawgul, Stella Zielińska

Dyrektor programu Agata Skowrońska przypomniała, jak ważną rolę pełnią kobiety w naszym świecie. Złożyła życzenia paniom oraz podziękowała zaangażowanym w życie Centrum wolontariuszkom. Spotkanie uzupełnił wykład na temat oszustw, z którymi mogą spotkać się kobiety i osoby starsze, wraz z informacjami, jak się przed oszustwami chronić.

Dyrektor programu w Pete McGuinness Center Agata Skowrońska z przygotowanymi dla pań kwiatami

Uroczystość zakończył koncert życzeń z muzycznymi dedykacjami dla pań.

Centrum jest międzynarodowym klubem dla osób po 60-tce. To ich drugi dom z ciepłą atmosferą i oddanym zespołem ośrodka, który mówi w kilku językach: polskim, angielskim, hiszpańskim i włoskim. Klub ma ponad 600 członków. Prawie 90 procent to osoby pochodzenia polskiego. W ośrodku prowadzone są zajęcia, takie jak: fitness, joga, medytacje, warsztaty fotograficzne, komputerowe, malarskie, ogrodnicze. Dodatkowo Centrum organizuje koncerty, wystawy, seanse filmowe, wycieczki, zabawy taneczne oraz imprezy okolicznościowe. Seniorzy otrzymują też domowe obiady, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów socjalnych.

PMG

ZDJĘCIA: ARCH. PMG

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner