New York
75°
Mostly Cloudy
5:24 am8:27 pm EDT
9mph
47%
30
ThuFriSat
84°F
86°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Opinie i Analizy

Dzień Wszystkich Świętych skłania do refleksji o przemijaniu

01.11.2023

Ksiądz prof. Waldemar Cisło przypomniał, że dzień Wszystkich Świętych skłania do refleksji o życiu i sensie przemijania. Kościół katolicki obchodzi dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. To uroczystość ku czci wszystkich świętych chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i zmartwychwstali do życia wiecznego.


Ksiądz prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie podkreślił, że święto również skłania do refleksji o wartość ludzkiego życia. „Szczególnie jest to teraz takie istotne, kiedy widzimy tysiące dzieci, które giną zarówno po stronie izraelskiej jak i palestyńskiej. To co przeraża, że miejsca, które zwyczajowo uznawane są za miejsca azylu, jak szpitale i kościoły – są ostrzeliwane” – przypominał duchowny. Dodał, żebyśmy „w refleksji pochylania się nad drogimi zmarłymi, nad ich grobami, pamiętali o modlitwie o pokój, o co prosi Papież”. „Mimo, że czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak wielką moc i siłę ma modlitwa” – tłumaczył ksiądz prof. Waldemar Cisło.


Za nawiedzenie cmentarza od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami. Są nimi: spowiedź sakramentalna, przyjęcie tego dnia Komunii świętej, odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego, brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu.


Jutro Kościół katolicki obchodzi wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tak zwany Dzień Zaduszny. Dla chrześcijan jest to dzień modlitw za wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Wosiek/i pcz/w kry

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner