New York
82°
Partly Cloudy
5:40 am8:23 pm EDT
3mph
47%
29.91
FriSatSun
86°F
84°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

El. ME 2024 – Lewandowski: musimy coś zmienić

11.09.2023

Robert Lewandowski nie potrafił wytłumaczyć przyczyn porażki z Albanią 0:2 w niedzielnym meczu eliminacji mistrzostw Europy w Tiranie, choć przyznał, że w drużynie musi się „coś” zmienić.

„Zawiedliśmy. Musimy przeprosić kibiców za to, co pokazaliśmy. Czuję się za to odpowiedzialny. Mogę mieć również do siebie żal i pretensję. Zaangażowanie było, ale to za mało. Bezsilność i bezradność. Nawet trudno znaleźć słowa” – powiedział piłkarz Barcelony w rozmowie z TVP Sport.

„Od początku eliminacji mamy problemy. Musimy coś zmienić, żeby reprezentacja zobaczyła światełko w tunelu” – dodał.

Biało-czerwoni ponieśli już trzecią porażkę w eliminacjach Euro 2024. Wcześniej przegrali także na wyjazdach z Czechami 1:3 oraz z Mołdawią 2:3.

Lewandowski nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, co się stało z drużyną, która jeszcze niedawno, w niemal takim samym składzie, umiała grać dużo lepiej.

„Ciężko powiedzieć, co się stało. Faktycznie, drużyna bardzo się nie zmieniła. Nie chcę szukać tłumaczenia, ale trzeba znaleźć rozwiązanie” – ocenił.

Napastnik Barcelony nie chciał wypowiadać się na temat przyszłości selekcjonera reprezentacji Fernando Santosa. „To nie moja rola” – uciął.

Polska zajmuje czwarte miejsce w grupie E eliminacji Euro 2024. Ma sześć punktów, o cztery mniej od lidera Albanii oraz o dwa mniej od Czech i Mołdawii.(PAP)

af/ cegl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner