New York
82°
Partly Cloudy
5:40 am8:23 pm EDT
3mph
47%
29.91
FriSatSun
86°F
84°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Technologie

Elon Musk zapowiada wprowadzenie opłaty za weryfikację konta na Twitterze

02.11.2022

Nowy właściciel platformy Twitter Elon Musk zapowiedział wprowadzenie opłaty w wysokości 8 dolarów miesięcznie za zweryfikowane konta na Twitterze – poinformowała we wtorek agencja Reutera.

W serii tweetów opublikowanych we wtorek Musk oznajmił, że zweryfikowane konta otrzymają również „priorytet w odpowiedziach, wzmiankach i wyszukiwaniu, możliwość zamieszczania długich materiałów wideo i audio oraz o połowę mniej reklam” – napisał Reuters.

Wcześniej pojawiały się doniesienia, że opłata ma wynosić 20 dolarów miesięcznie; Musk tłumaczył, że firma musi płacić rachunki.

Ponad 80 proc. użytkowników Twittera, którzy wzięli udział w niedawnej ankiecie, zadeklarowało, że nie będzie płacić za niebieski haczyk (będący potwierdzeniem weryfikacji konta – PAP), a kolejne 10 proc. oświadczyło, że są gotowi zapłacić 5 dolarów miesięcznie.

Elon Musk sfinalizował w czwartek przejęcie Twittera, wartość transakcji wyniosła 44 mld dolarów. Jednym z jego pierwszych posunięć było zwolnienie czołowych menedżerów, których oskarżył o wprowadzenie go w błąd co do liczby kont spamowych na platformie. (PAP)

sm/ zm/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner