New York
81°
Partly Cloudy
5:36 am8:27 pm EDT
2mph
75%
30.14
SatSunMon
84°F
91°F
91°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Technologie

Elon Musk zrezygnuje z kierowania Twitterem

12.05.2023

Elon Musk poinformował na Twitterze, że zrezygnuje z funkcji szefa tej platformy społecznościowej. Następczynią miliardera może zostać Linda Yaccarino, odpowiedzialna za dział reklamy w spółce medialnej NBCUniversal – powiadomił w nocy z czwartku na piątek amerykański dziennik „Wall Street Journal”.

„Z radością ogłaszam, że zatrudniłem nową prezes Twittera, która rozpocznie pracę za około sześć tygodni. Moja rola (w firmie) zmieni się. Będę odtąd dyrektorem zarządzającym i głównym dyrektorem ds. technologii, nadzorującym produkt, oprogramowanie i administratorów” – oświadczył Musk (https://tinyurl.com/yc354uh3).

„WSJ” potwierdził, że osobą, o której wspomniał miliarder jest Yaccarino. Członkini kierownictwa NBCUniversal miała już przeprowadzić z Muskiem rozmowy w sprawie przejęcia Twittera. Jak poinformowano, Yaccarino, znana ze swoich skutecznych i innowacyjnych działań w branży reklamowej, pracuje w NBCUniversal od 2011 roku.

Musk od dawna zapowiadał rezygnację z kierowania Twitterem. W grudniu 2022 roku 57,5 proc. użytkowników tego medium zagłosowało w ankiecie za odejściem miliardera z funkcji prezesa – przypomniała agencja Reutera.

Elon Musk kupił Twittera pod koniec października ubiegłego roku za sumę 44 mld dolarów, zaciągając w tym celu ponad 10 mld dolarów długu. Nowy szef wprowadził wiele zmian w funkcjonowaniu popularnej platformy i zarządzaniu firmą, co spowodowało m.in. odpływ reklamodawców, będących głównym źródłem dochodów spółki.

W listopadzie 2022 roku miliarder zwolnił około połowy dotychczasowych pracowników Twittera. Jak podkreślał Reuters, Musk „bezwzględnie zmienił kulturę pracy, kładąc nacisk na długie godziny i intensywne tempo”. (PAP)

szm/ tebe/

arch.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner