New York
36°
Cloudy
7:06 am4:28 pm EST
8mph
66%
30.03
FriSatSun
48°F
54°F
63°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Empire State Building inauguruje obchody Księżycowego Nowego Roku 2023

23.01.2023

„Najsłynniejszy budynek świata” świętuje Rok Królika uroczystą iluminacją, widowiskiem muzycznym, punktami gastronomicznymi oraz odświętnymi wystawami w ramach punktu widokowego Observatory i w oknach budynku wychodzących na Piątą Aleję.

NOWY JORK–(BUSINESS WIRE)– Budynek Empire State Building zainaugurował obchody Księżycowego Nowego Roku uroczystą iluminacją wieży i widowiskiem muzycznym, tymczasowym stanowiskiem gastronomicznym nowojorskiej piekarni Sheng Mary Bakery, narożną wystawą w kultowym punkcie widokowym Observatory położonym na 86. piętrze budynku oraz otwarciem instalacji w oknach lobby wychodzącego na Piątą Aleję w celu uhonorowania Roku Królika, który rozpoczyna się obecnie według chińskiego horoskopu.

„Mamy przyjemność kontynuować coroczne obchody Księżycowego Nowego Roku i szerzyć pomyślność wśród chińskiej społeczności mieszkającej w Stanach Zjednoczonych, w Chinach i na całym świecie – powiedział Jean-Yves Ghazi, prezes Empire State Building Observatory. – Księżycowy Nowy Rok to idealny moment dla odwiedzających nas gości z Chin, aby rozkoszować się najpiękniejszymi widokami Nowego Jorku i skorzystać z atrakcji przeprojektowanego punktu widokowego Observatory, a także obejrzeć prezentowane w nim interaktywne wystawy podczas obchodów tego radosnego święta”.

Po raz pierwszy od 2020 r. w Empire State Building zorganizowano ceremonię uroczystego uruchomienia iluminacji z osobistym udziałem gości z okazji Chińskiego Nowego Roku i Święta Wiosny, w której wziął udział konsul generalny Chin w Nowym Jorku. Uroczystość zakończyło tradycyjne widowisko w lobby Observatory.

Emblematyczne okna lobby budynku wychodzące na Piątą Aleję zostały ozdobione dynamicznymi obrazami z okazji rozpoczynającego się według chińskiego horoskopu Roku Królika, prezentującymi postać tego zwierzęcia na tle kolorowych krajobrazów pełnych chińskich lampionów, kwiatów i drzew. Wystawę będzie można podziwiać do 15 lutego. Wielowymiarowa narożna wystawa zdjęć ozdobiła teraz północno-zachodnią część położonego na 86. piętrze tarasu Observatory, obejmując lampiony, kwiatostany i wazony z kwiatami otoczone złotym łukiem. Wywodząca się z dzielnicy Flushing piekarnia Sheng Mary Bakery ustawiła swoje stanowisko na 86. piętrze budynku, gdzie w dniach 20-29 stycznia od godziny otwarcia obiektu do godz. 15:00 goście będą mieli okazję skosztować tradycyjnych chińskich przysmaków.

Dzisiejszej nocy nowojorczycy mogą podziwiać górującą nad miastem słynną wieżę Empire State Building oświetloną na czerwono z okazji Księżycowego Nowego Roku.

Źródło informacji: Business Wire

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00