New York
52°
Clear
6:04 am7:44 pm EDT
7mph
51%
30.02
WedThuFri
68°F
55°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

FBI przeszukało farmy w pobliżu NYC. W tle sprawa rodziny Gambino

03.04.2024

W ramach trwającego śledztwa ws. mafijnej rodziny Gambino FBI przeszukały farmy w okolicach miasta Nowego Jorku. Media spekulują, czy przeszukania miały na celu odnalezienie ciał ofiar mafii. Na ten moment FBI nie ujawnia czy i co znaleziono podczas przeczesywania nowojorskich farm.

Przeszukania tzw. „cmentarza Gambino” odbyły się w tych samych lokalizacjach w Orange County, które przeczesywano już w listopadzie ubiegłego roku – na farmie przy Hampton Road w Goshen oraz pobliskiej Campbell Hall Farm na Hamptonburgh Road.

W przeszukaniach FBI uczestniczyli funkcjonariusze NYPD oraz jednostki poszukiwawcze z K-9.

Agenci federalni potwierdzili, że działali w wyżej wymienionych lokalizacjach jednak nie ujawnili informacji, czego tam szukali. Pozostaje niejasne, czy poszukiwania dotyczyły ciał zabitych przez mafię osób i czy jakieś na farmach znaleziono. Według mediów – oprócz psów tropiących w akcji miał uczestniczyć także ciężki sprzęt, m.in. koparki.

Przypomnijmy, że podczas listopadowych przeszukań tych samych lokalizacji policjantom i federalnym nie udało się znaleźć żadnych szczątków.

Źródła NBC News podają, że przeszukania mogą mieć związek z aresztowaniem 10 osób powiązanych z mafijną rodziną Gambino. Członkowie niesławnego syndykatu przestępczego z Brooklynu zostali oskarżeni na podstawie szesnastu zarzutów, w tym m.in. wymuszeń, gangsterskiej omerty i odwetu na świadkach. Oskarżeni mieli także dokonywać przestępstw na członkach związków zawodowych w celu „zdominowania nowojorskiej branży przewozowej i rozbiórkowego”

W listopadzie – kiedy dokonano aresztowań podejrzanych – miała miejsce skoordynowana z amerykańską akcja włoskich służb, które aresztowały innych członków mafii na terenie Italii.

Wśród aresztowanych w NYC są: Joseph Lanni, znany również jako „Joe Brooklyn” albo „Mommino”, domniemany kapitan Gambino; Diego „Danny” Tantillo; Angelo Gradilone, znany również jako „Fifi”, domniemany żołnierz rodziny Gambino; James LaForte, domniemany żołnierz Gambino; Vito Rappa, domniemany członek amerykańskiej filii Cosa Nostry i współpracownik rodziny Gambino; Francesco Vicari, znany również jako „Wujek Ciccio”, kolejny domniemany członek sycylijskiej mafii i współpracownik rodziny Gambino; Salvatore DiLorenzo, domniemany współpracownik rodziny Gambino; Robert Brooke, domniemany współpracownik rodziny Gambino; Kyle Johnson, znany również jako „Twin” oraz Vincent Minsquero, znany jako „Vinny Slick.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner