New York
48°
Clear
6:55 am7:09 pm EDT
7mph
37%
30.4
ThuFriSat
64°F
55°F
48°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Floryda: 25 osób zatrzymanych. Oszuści sprzedali tysiące fałszywych dyplomów pielęgniarskich

30.01.2023

Federalne organy ścigania aresztowały na Florydzie 25 osób, które stały za oszustwem kablowym, polegającym na stworzeniu nielegalnego, „łatwiejszego sposobu” uzyskania kwalifikacji dla aspirujących pielęgniarek. Oszuści zdążyli sprzedać tysiące fałszywych licencji pielęgniarskich.

Według niedawno ujawnionych dokumentów sądowych, podejrzanym zarzuca się udział w wystawieniu i sprzedaży 7600 fałszywych dyplomów pielęgniarskich w imieniu trzech uczelni medycznych z Florydy – podaje Huffpost.

“Nie tylko jest to zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, ale także szarga reputację pielęgniarek, które rzeczywiście ukończyły wymagające zajęcia kliniczne i kursy wymagane do uzyskania licencji zawodowych i zatrudnienia” – powiedział prokurator USA dla południowego okręgu Florydy Markenzy Lapointe.

Lapointe dodał, że “schemat oszustwa taki jak ten powoduje erozję zaufania publicznego do naszego systemu opieki zdrowotnej”.

Fałszywe dyplomy i transkrypty kwalifikowały tych, którzy je zakupili do przystąpienia do krajowego egzaminu pielęgniarskiego. Jeśli zdali, byli w stanie uzyskać licencje i pracę w różnych stanach – przekazali prokuratorzy.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY