New York
55°
Sunny
6:04 am7:44 pm EDT
10mph
41%
30.02
WedThuFri
68°F
55°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Kultura

 „Forbes”: Taylor Swift została miliarderką

03.04.2024

Amerykańska gwiazda muzyki pop Taylor Swift po raz pierwszy znalazła się we wtorek na liście miliarderów publikowanej przez magazyn „Forbes”. Jest pierwszą osobą wśród piosenkarzy i piosenkarek, która zarobiła miliard dolarów wyłącznie dzięki piosenkom i występom – zaznaczono.

Majątek Swift wyceniany jest obecnie na 1,1 mld dolarów. Przekroczył barierę miliarda dolarów w październiku ubiegłego roku, w największej mierze dzięki bijącej rekordy Eras Tour – pierwszej trasie koncertowej, która przyniosła brutto ponad miliard dolarów.

Na liście miliarderów znaleźli się też Rihanna i Jay-Z, ale źródłem ich bogactwa nie są wyłącznie przedsięwzięcia muzyczne. Na majątek Swift składa się natomiast około 500 mln dolarów z tantiem i występów oraz 500 mln związanych z wzrostem wartości jej dyskografii.

Na szczycie listy miliarderów według „Forbesa” znalazł się francuski biznesmen Bernard Arnault, prezes działającego w branży towarów luksusowych koncernu LVMH, wraz z rodziną. Ich majątek wyceniono na 233 mld dolarów.(PAP)

wia/ sp/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner