New York
72°
Cloudy
5:24 am8:27 pm EDT
6mph
55%
29.98
ThuFriSat
84°F
86°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Fotoradary w Nowym Jorku będą działać przez całą dobę

01.07.2022

Nowojorskie fotoradary i kamery wykrywające przejazd na czerwonym świetle będą działać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Jak ogłosił burmistrz Adams, nowe przepisy wchodzą w życie od 1 sierpnia.

Rozporządzenie zostało zatwierdzone przez stanowych ustawodawców w ubiegłym miesiącu. Obowiązywać będzie przez najbliższe trzy lata. Do tej pory fotoradary i kamery działały tylko od 6 rano, do 10 wieczorem w dni powszednie.

Miejski Departament Transportu planuje przeprowadzić przez najbliższy miesiąc specjalną kampanię informacyjną, uczulając kierowców na nowe przepisy. Jeżeli się do nich nie dostosują, zdecydowanie częściej mogą otrzymywać mandaty w wysokości 50 dolarów.

Jak podkreślił burmistrz Eric Adams, nowojorczycy zasługują na to, by czuć się bezpiecznie na ulicach, niezależnie od dnia, ani godziny. Stąd decyzja o rozszerzeniu działalności fotoradarów.

Dane pokazują, że około 60% śmiertelnych wypadków drogowych we wszystkich pięciu dzielnicach miało miejsce w godzinach, w których kamery były wyłączone. Do tej pory w 2022 roku w mieście w wypadkach samochodowych zginęło co najmniej 110 osób.

W Nowym Jorku znajduje się obecnie 2,060 radarów prędkości. Około 200 kamer kontrolujących kierowców na czerwonym świetle działa na 150 skrzyżowaniach w całym mieście.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner