New York
81°
Fair
5:36 am8:27 pm EDT
6mph
74%
30.14
SatSunMon
82°F
91°F
91°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

French Open: Kto jest w stanie zatrzymać Igę Świątek na mączce?

07.06.2023

Francuskie media stawiają pytanie „Kto jest w stanie zatrzymać Igę Świątek na mączce?” po dwusetowym zwycięstwie liderki światowego rankingu z Amerykanką Cori Gauff w ćwierćfinale wielkoszlemowego French Open.

Dziennikarze strony internetowej francetvinfo.fr porównują drogę Świątek w tegorocznym French Open do „spaceru zdrowotnego” i stawiają pytanie: „kto jest w stanie zatrzymać Igę Świątek na mączce?”.

„Rundy postępują jedna po drugiej, przeciwniczki są coraz mocniejsze, ale koniec jest zawsze ten sam – Polka szeroko uśmiechnięta staje przed mikrofonem na pomeczowy wywiad przy aplauzie kibiców na korcie Philippe’a Chatriera” – można przeczytać w jednym z artykułów.

„Iga Świątek jest nie do ruszenia” – podsumowuje autor i pyta „kto, jeśli nie Polka, zdoła sprowadzić Brazylijkę na ziemię?”, nawiązując do kolejnej przeciwniczki raszynianki, Brazylijki Beatriz Haddad Mai, która w Paryżu rozgrywa najlepszy turniej w swojej karierze.

Dziennik „L’Equipe” wspomina natomiast, że „tym razem to był (trochę) mecz”, nawiązując do ubiegłorocznego finału French Open, w którym liderka światowego rankingu całkowicie zdominowała Amerykankę, wygrywając 6:1, 6:3 w nieco ponad godzinę. Autorzy artykułu zwracają także uwagę na styl, w jakim Świątek awansowała do najlepszej czwórki turnieju.

„Jak zawsze imponująca w kluczowych momentach tenisistka numer jeden na świecie dociera do półfinału na mączce w Paryżu, nie tracąc ani jednego seta” – można przeczytać na stronie internetowej dziennika.

„To nie była prawdziwa walka, tylko kilka mniejszych potyczek” – tak mecz podsumował dziennik „L’Alsace”, podkreślając, że Polka jest na dobrej drodze do obrony tytułu.

„Jest w znakomitej formie i dodatkowo jest mniej zmęczona niż pozostałe tenisistki z czołowej czwórki, bowiem spędziła dotychczas na kortach w stolicy Francji zaledwie pięć godzin i 32 minuty” – można przeczytać na stronie internetowej dziennika.

Półfinał Polki z Brazylijką zaplanowano na czwartek.(PAP)

msl/ cegl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner