New York
81°
Sunny
6:55 am6:33 pm EDT
7mph
55%
30.17
ThuFriSat
75°F
72°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

George Floyd pośmiertnie uniewinniony? Jest decyzja teksańskiej rady ułaskawień

16.09.2022

Texas Board of Pardons and Paroles wysłała w czwartek wiadomość do prawnika George’a Floyda, odrzucając wniosek o pośmiertne ułaskawienie Floyda za popełnione przez niego przestępstwo narkotykowe, które miał popełnić w 2004 roku. Wówczas mężczyzna mieszkał w Teksasie.

„Członkowie Texas Board of Pardons and Paroles (Board) ponownie rozważyli swoją początkową decyzję dotyczącą wniosku twojego klienta o pełne ułaskawienie i/lub ułaskawienie za niewinność” – napisała rada w liście opublikowanym przez The Marshall Project.

„Po pełnym i dokładnym rozpatrzeniu wniosku i innych informacji złożonych wraz z wnioskiem, większość Rady postanowiła nie rekomendować pełnego ułaskawienia i/lub ułaskawienia za niewinność w dniu 14.09.22” – napisała w czwartek Teksańska Rada ds. Ułaskawień i Zwolnień Warunkowych do prawnika Floyda, Allison Mathis.

Tym samym rada zdjęła z barków gubernatora Grega Abbotta ciężar ewentualnej, ostatecznej decyzji o ułaskawieniu George’a Floyda, jaką przywódca stanu musiałby podjąć, jeżeli decyzja Texas Board of Pardons and Paroles byłaby twierdząca.

Floyd, który zmarł podczas aresztowania z winy policjanta z Minneapolis w 2020 roku, został aresztowany w 2004 roku aresztowany przez (obecnie byłego) policjanta w Houston za sprzedaż kokainy o wartości 10 dolarów. Kolejne 10 miesięcy Floyd spędził w więzieniu.

Niektórzy twierdzili potem, że Gerald Goines – policjant który wówczas aresztował Floyda – sfabrykował dowody.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY