New York
75°
Rain Shower
5:36 am8:27 pm EDT
6mph
82%
30.17
SunMonTue
91°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Grzegorz Lato o meczu Polska – Niemcy: czapki z głów przed Szczęsnym

17.06.2023

„Czapki z głów przed Szczęsnym” – powiedział o występie bramkarza biało-czerwonych w meczu piłkarskim Polska – Niemcy były wielokrotny reprezentant kraju, a później prezes PZPN Grzegorz Lato. Podkreślił, że każde zwycięstwo nad tym rywalem jest cenne.

W piątkowy wieczór Polska pokonała Niemcy 1:0 w towarzyskim spotkaniu, które odbyło się na PGE Narodowym w Warszawie. Bramkę zdobył Jakub Kiwior. To drugie w historii zwycięstwo biało-czerwonych nad tym rywalem. Ostatni raz w zespole narodowym wystąpił Jakub Błaszczykowski.

„Na pewno jest to sukces. Przyznać jednak należy, że mieliśmy też trochę szczęścia. Za to co obronił Wojciech Szczęsny należy mu się wielki szacunek” – powiedział PAP były piłkarz m.in. Stali Mielec.

Zwrócił uwagę, że zdecydowana przewaga jaką posiadali rywale, szczególnie w drugiej połowie, to m.in. efekt zmian dokonanych przez szkoleniowca biało-czerwonych Fernando Santosa: „Niektórym zawodnikom dał odpocząć przed wtorkowym meczem”.

Zdaniem Laty dopiero po wyjazdowym pojedynku z Mołdawią w eliminacjach mistrzostw Europy będzie można mówić, w jakiej formie jest właściwie drużyna narodowa.

Lato rozegrał 100 meczów i strzelił 45 goli w reprezentacji Polski. Uczestniczył w trzech mistrzostwach świata, a podczas turniejów w RFN (1974) i Hiszpanii (1982) sięgnął po brązowe medale. Do tego w 1974 roku został królem strzelców mundialu z dorobkiem siedmiu bramek.

Bardzo mu się podoba, że w piątek w odpowiedni sposób podziękowano za grę w drużynie narodowej Jakubowi Błaszczykowskiego. Jego zdaniem należy tak czynić, gdy karierę kończy każdy wybitny reprezentacyjny gracz.

„Mnie też zrobiono pożegnanie. Było to w 1984 r., a Polska zagrała wówczas z Belgią” – powiedział Lato.

We wtorek biało-czerwoni zagrają w Kiszynowie z Mołdawią w swoim trzecim występie w eliminacjach Euro 2024. (PAP)

autor: Rafał Czerkawski

rcz/ cegl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner