New York
52°
Sunny
6:04 am7:44 pm EDT
10mph
45%
30.02
WedThuFri
68°F
55°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Gubernator Hochul ogłosiła optymistyczne dane o przestępczości w stanie

05.03.2024

Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul ogłosiła w poniedziałek optymistyczne wieści, dotyczące walki z przestępczością w Empire State. Gubernator stwierdziła, że jej administracja poczyniła w tej kwestii znaczne postępy.

Gubernator Hochul poinformowała, że liczba strzelanin poza Miastem Nowy Jork spadła w ciągu ostatnich dwóch lat o 36 procent. Liczba morderstw na tym samym obszarze spadła z kolei o 30 procent, co oznacza powrót do poziomów z lat 2017 i 2019.

Szefowa stanowej administracji pochwaliła się też statystykami, dotyczącymi walki z nasyceniem ulic nielegalną bronią. Od czasu podjęcia przez nią urzędu gubernatora w 2021 roku stanowa policja przechwyciła o 160% więcej nielegalnej broni, niż wcześniej. Podkreśliła, że „policja stara się ograniczyć dostęp do broni palnej dla ludzi, którzy są zagrożeniem dla siebie i innych”.

„Bezpieczeństwo publiczne jest moim najwyższym priorytetem i od czasu objęcia urzędu w 2021 r. skupiam się na przestępczości” – powiedziała w poniedziałek Hochul. „Poczyniliśmy znaczne postępy w zapewnianiu bezpieczeństwa nowojorczykom, ponieważ wskaźniki morderstw gwałtownie spadły i spadły [wskaźniki] kradzieży samochodów, ale nasza praca jeszcze się nie skończyła. Zobowiązuje się do współpracy z nowojorską policją stanową i naszymi partnerami w lokalnych organach ścigania w celu dalszego zwalczania przestępczości i ochrony nowojorczyków” – ogłosiła gubernator Stanu Nowe Jork.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner