New York
73°
Mostly Cloudy
5:34 am8:10 pm EDT
6mph
55%
29.96
MonTueWed
72°F
81°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Gubernator Hochul sugeruje deportację migrantów, którzy napadli na funkcjonariuszy NYPD

01.02.2024

Nowojorscy Republikanie grzmią po zuchwałej napaści grupy migrantów na dwóch funkcjonariuszy NYPD i nawołują do deportacji sprawców ze Stanów Zjednoczonych. Zapytana o zdarzenie gubernator Kathy Hochul zgodziła się, że skoro napastnicy przebywali na terytorium USA nielegalnie, należy „przyjrzeć się” takiej możliwości.

Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul (D) została zapytana w środę o atak kilku migrantów na dwóch funkcjonariuszy NYPD w pobliżu Times Square. Hochul odpowiedziała na pytanie dzienniakrza tuż po ogłoszeniu nominacji Stevena G. Jamesa na stanowisko nadinspektora policji stanu Nowy Jork. Ten zapytał, czy sprawcy powinni zostać deportowani z kraju.

„Myślę, że jest to coś, czemu należy się przyjrzeć” – stwierdziła Hochul. „Chodzi mi o to, że jeśli ktoś popełnia przestępstwo przeciwko funkcjonariuszowi policji w stanie Nowy Jork i nie jest tu legalnie, to zdecydowanie warto to sprawdzić” – podkreśliła.

„Są to funkcjonariusze organów ścigania, którzy w żadnym wypadku nie powinni być narażeni na fizyczną napaść” – dodała gubernator. „To jest złe pod każdym względem i oczekuję, że sędziowie i prokuratorzy postąpią właściwie”.

W ostatnich dniach do sieci trafiło nagranie, na którym widać sytuację, do której doszło West 42nd Street. Na nagraniu widać dwóch funkcjonariuszy, którzy usiłują poradzić sobie z grupką kilkunastu mężczyzn – jak się okazało, nielegalnych imigrantów. Policjanci byli kopani po całym ciele i uderzani pięściami w głowę. Na szczęści nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

„Republikanie, niezależni i Demokraci powinni przynajmniej być w stanie zgodzić się, że jeśli jesteś w tym mieście i popełniasz przestępstwo, to zrezygnowałeś z jakiejkolwiek możliwości stania się częścią tego społeczeństwa, kropka” – powiedziała reprezentantka Staten Island Nicole Malliotakis (R).

Więcej: Grupa migrantów skopała policjantów w pobliżu Times Square. Sprawców wypuszczono z aresztu [VIDEO]

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner