New York
48°
Sunny
6:59 am7:07 pm EDT
7mph
37%
30.24
TueWedThu
61°F
57°F
64°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Harry i Meghan zostali zaproszeni na koronację Karola III

06.03.2023

Brytyjski książę Harry i jego amerykańska żona Meghan zostali zaproszeni na koronację króla Karola III, choć na razie nie zostanie potwierdzone, czy wezmą w niej udział, czy też nie – poinformował w niedzielę rzecznik książęcej pary.

„Mogę potwierdzić, że książę otrzymał niedawno korespondencję e-mailową z biura Jego Królewskiej Mości dotyczącą koronacji. Natychmiastowa decyzja o tym, czy książę i księżna będą uczestniczyć, nie zostanie ujawniona przez nas w tym momencie” – przekazał rzecznik.

Pałac Buckingham nie wydał jak do tej pory żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Spekulacje na temat tego, czy Harry – młodszy syn Karola III – i Meghan będą zaproszeni na koronację i czy wezmą w niej udział trwają niemal od momentu, w którym król objął tron po śmierci swej matki Elżbiety II. Wzmagają się one zwłaszcza po każdym kolejnym ataku książęcej pary na pozostałych członków rodziny królewskiej.

Według komentatorów zajmujących się rodziną królewską, Karola III szczególnie mocno dotknęły wydane na początku stycznia pamiętniki Harry’ego „Spare” (w Polsce ukazały się pod tytułem „Ten drugi”), a jak ujawnił w środę dziennik „The Sun” po ich publikacji monarcha nakazał Harry’emu i Meghan opuszczenie Frogmore Cottage, stosunkowo niewielkiej posiadłości na terenie przylegającym do zamku w Windsorze, która była ich rezydencją w czasie rzadkich w ostatnich trzech latach pobytów w Wielkiej Brytanii.

Koronacja Karola III odbędzie się w sobotę 6 maja w Opactwie Westminsterskim. W tym samym dniu wypadają czwarte urodziny Archiego, starszego z dwójki dzieci Harry’ego i Meghan.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY