New York
61°
Cloudy
5:34 am8:10 pm EDT
3mph
87%
29.98
MonTueWed
72°F
79°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Hiszpańskie media: Iga Świątek potwierdziła swój prymat

05.05.2024

Iga Świątek potwierdziła w sobotni wieczór na kortach w Madrycie, że jest najlepszą tenisistką na świecie – podkreślają hiszpańskie media po wygraniu przez Polkę turnieju WTA 1000. Liderka rankingu pokonała drugą w nim Białorusinkę Arynę Sabalenkę 7:5, 4:6, 7:6 (9-7) po ponadtrzygodzinnej batalii.

„Co za mecz! Co za finał! Co za zwycięstwo!” – podsumowała rozgłośnia Cadena SER relacjonująca sobotni finał.

Hiszpańscy dziennikarze i eksperci wskazują na bardzo wyrównane decydujące spotkanie zawodów, które są jednym z najważniejszych sprawdzianów przed wielkoszlemowym French Open w Paryżu.

Zdaniem mediów ten pojedynek był świetnym dowodem wiarygodności klasyfikacji WTA, w której przewodzi Świątek przed Sabalenką.

Komentatorzy podkreślali odporność fizyczną i psychiczną Polki, która – jak zauważali – po raz pierwszy triumfowała na madryckiej „cegle”. Przypomnieli, że sobotnim zwycięstwem zrewanżowała się Sabalence za finałową porażkę sprzed roku i uniemożliwiła Białorusince wygranie tej imprezy po raz trzeci.

Madrycka agencja Europa Press odnotowała, że Świątek wyszła zwycięsko z niezwykle zaciętego i męczącego, gdyż trwającego ponad trzy godziny, pojedynku z bardzo wymagającą rywalką.

„Kto teraz powie, że kobiecy tenis jest nudny?” – napisano i przypomniano, że to retoryczne pytanie zadała też Świątek po wieczornym starciu z Sabalenką.

Media hiszpańskie zaznaczyły, że choć 22-letnia Polka jest już niezmiernie utytułowana, to dotychczas nie miała szczęścia na madryckich kortach.

„Tym razem Świątek zostawiła swój ślad w Madrycie… Polka kontynuuje swój niewiarygodny triumfalny marsz jako najmłodsza tenisistka od czasu Dunki Caroline Wozniacki w 2012 roku z 20 tytułami na koncie” – zauważano.

Z kolei madryckie radio Cope podkreśliło: „Iga wykorzystała szansę wygrywając w niezapomnianym meczu najlepszych dwóch tenisistek świata”.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ pp/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner