New York
73°
Partly Cloudy
5:25 am8:31 pm EDT
1mph
84%
29.81
MonTueWed
84°F
91°F
93°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Kultura

„Hit Me Hard and Soft” – nowa płyta Billie Eilish

17.05.2024

Nowa płyta amerykańskiej piosenkarki Billie Eilish zatytułowana „Hit Me Hard and Soft” ukazuje się 17 maja. Będzie to trzeci album w dorobku wokalistki, która w 2025 r. wystąpi w Polsce.

O premierze nowej płyty Billie Eilish poinformowała fanów w kwietniu za pośrednictwem mediów społecznościowych. W opublikowanym na Instagramie poście artystka napisała, że jest pełna nerwów przed premierą albumu, który opisywany jest w materiałach prasowych jako „najodważniejszy w jej dotychczasowej karierze”.

„Nowy album przełamuje bariery gatunkowe i przy okazji przeciwstawia się trendom. +Hit Me Hard and Soft+ zabiera słuchacza w podróż poprzez bogaty i złożony pejzaż dźwiękowy, zanurzając słuchaczy w pełnym spektrum emocji” – pisano w komunikacie Universal Music Polska.

„Hit Me Hard and Soft” to trzeci – po wydanym w 2019 r. „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” i „Happier Than Ever” z 2021 r. – album w dorobku amerykańskiej piosenkarki. Światową popularność przyniosła jej już pierwsza płyta; piosenkarka znalazła się nie tylko na listach przebojów i pośród laureatów prestiżowych muzycznych nagród, ale także na liście „100 Next” magazynu „Time”, zestawieniu stu ludzi, którzy będą decydować o przyszłości biznesu, kultury, polityki i nauki. Poza statuetkami Grammy, American Music Awards, Brit Awards i Złotymi Globami, Eilish przyznano także – dwukrotnie – nagrodę Oscara za piosenki do filmów „Nie czas umierać” (w 2022) i „Barbie” (w 2023 r.).

W ramach trasy koncertowej promującej nową płytę Billie Eilish przyjedzie do Polski. Wokalistka wystąpi 3 i 4 czerwca 2025 r. w Tauron Arena Kraków. Z Polski piosenkarka pojedzie do Wiednia, następnie odwiedzi Włochy, Francję i Hiszpanię. Trasa koncertowa zakończy się występami w Wielkiej Brytanii. (PAP)

pj/ dki/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner