New York
61°
Cloudy
5:34 am8:10 pm EDT
3mph
87%
29.97
MonTueWed
72°F
81°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Hołownia: Niech Kaczyński najpierw rozliczy Morawieckiego i Szydło, a potem zajmie się innymi

04.04.2024

Jeżeli prezes PiS Jarosław Kaczyński chce zająć się rozliczaniem kogoś z wyborczych obietnic, niech najpierw rozliczy Mateusza Morawieckiego i Beatę Szydło, a później zajmuje się innymi – powiedział w Wieliczce marszałek Sejmu, lider Polski 2050 Szymon Hołownia, odnosząc się do szefa PiS.

Dziennikarze pytali w czwartek Hołownię o opinię prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, według którego Trzecia Droga oszukała swoich wyborców, ponieważ nie realizuje swojego programu wyborczego.

„To dość duża odwaga w ustach człowieka, który naobiecywał ludziom, a jego formacja razem z nim, że będzie inaczej, że wystarczy nie kraść, że będzie dobra zmiana. A tymczasem dzień po dniu i krok po kroku okazuje się, że była to dobra zmiana wyłącznie dla środowiska Zjednoczonej Prawicy” – powiedział Hołownia.

„Nie chcę już nawet komentować tych wszystkich retorycznych podrygów przedwyborczych Zjednoczonej Prawicy i jej przedstawicieli, bo oni już nie wiedzą, jak wyjść do Polaków i powiedzieć im, że można im jeszcze raz zaufać. Nie należy im zaufać” – powiedział.

Według niego „to są ludzie, którzy nie rozliczyli się z tego, co rozkradli, nie rozliczyli się z tego, co zdefraudowali, nie rozliczyli się przed Polakami z tego zaufania, które sprzeniewierzyli”. „Najpierw powinni mieć odwagę wyjść i powiedzieć najzwyczajniej w świecie: przepraszamy, mamy teraz czas, w którym się zastanówmy nad swoim postępowaniem, pomyślimy jak odpokutować to, co zrobiliśmy, a później być może jeszcze raz wyjdziemy i poprosimy kogoś o zaufanie i głosy” – mówił Hołownia.

„Nie mieści mi się w głowie brak poczucia wstydu, brak poczucia realnej oceny swoich własnych dokonań i swojego własnego obozu. Tak więc, jeżeli premier Kaczyński chce zająć się rozliczaniem kogoś z wyborczych obietnic, niech najpierw rozliczy Mateusza Morawieckiego i Beatę Szydło (byli premierzy – przyp. PAP), a później zajmuje się innymi” – powiedział. (PAP)

Autor: Daria Kania

dk/ sdd/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner