New York
79°
Clear
5:40 am8:23 pm EDT
5mph
50%
29.98
FriSatSun
86°F
84°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Społeczeństwo
Polonia

I Kongres Kobiet na Long Island – KOBIETY MAJĄ MOC

25.09.2023

„Czas pandemii pokazał nam, co tak naprawdę potrzebne jest nam do szczęścia. Czy nowa para butów lub sukienka sprawią, że poczujemy się lepiej? Ten czas, kiedy wszyscy musieliśmy się zatrzymać z pewnością uświadomił nam, że najważniejsze jest to, jak się czujemy same ze sobą i co myślimy.” – takimi słowy Marta Wesołowski – inicjatorka i organizatorka I Kongresu Kobiet powitała przybyłe panie.

Elżbieta Popławska

Od wielu lat na Long Island Marta Wesołowski pozostaje wielce szanowaną liderką i to nie tylko w polonijnej grupie. Wyjątkowość jej działalności to nie tylko profesjonalizm, ale potężna energia i spontaniczność w pracy społecznej. „W tym ogólnoświatowym bałaganie nie pozwolimy, aby sztuczna inteligencja (SI) czy inne technologie decydowały o rozwoju naszej duchowości czy tożsamości! Istnieją nauki holistyczne, medycyna zdrowotna i inne” – skonstatowała Marta Wesołowski.

Na zdjęciu od lewej: Urszula Brożek, Agnieszka Wesołowska, Marta Wesołowski, Beata Marciniak, Agnieszka Bykuć i Beata Szczech

Początki powstania – kobiecej grupy na Long Island

Na początku 2023 roku w mediach społecznościowych powstała grupa Polish Power Woman of Long Island. Głównym jej celem jest motywowanie kobiet do działania, wzajemnego wsparcia i poczucia sprawczości. „Kobiety mają moc” to nie tylko hasło, które przyświeca działalności grupy, to przede wszystkim przekaz, że każda z nas posiada wyjątkową moc w sobie i to wyłącznie od nas zależy, jak tę moc wydobyć i dobrze wykorzystać. Jak podkreśla Marta: „Polish Power Woman of Long Island to przestrzeń dla kobiet, w której mogą dzielić się swoją działalnością, życiowymi pasjami i inspirować siebie nawzajem.”

Spotkanie kobiet odbyło się na Long Island w bardzo przytulnej włoskiej restauracji Carleton Hall, znanej wśród polskiej społeczności jako „U Moniki” (pani Monika Olender, Polka z pochodzenia, od lat piastuje stanowisko menagera i wspiera polonijną społeczność). Zainteresowane panie przybyły z wielu stanów min. z Connecticut, Pensylwanii, Nowego Jorku czy New Jersey. Większość pań jest zawodowo czynna, ale pojawiła się także duża grupa seniorek. Organizatorka zaprosiła na kongresowe spotkanie dwie bardzo znane i utytuowane trenerki coachingu: Beatę Marciniak i Martę Śmiertelny oraz Agnieszkę Bykuć – wyjątkową bizneswoman. Każda z zaproszonych prezenterek wystąpiła z 40-minutową prezentacją, która tym samym przygotowała znakomity grunt pod wspólną dyskusję.

BEATA MARCINIAK „Na skrzydłach życia”

Jest autorką 3 książek z serii „Zmiana niejedno ma imię”, z wykształcenia jest romanistką, dyplomowanym coachem, certyfikowanym międzykulturowym trenerem, także trenerem biznesu i clean coachingu. Jej ostatnia książka pt. „Na skrzydłach życia” to „zbiór tranformujących myśli, które potrafią zainteresowanego czytelnika emocjonalnie unieść” – twierdzi autorka. W swoim wystąpieniu uwypukliła jak ważna jest praca nad rozwojem osobistym i jak ogromne znaczenie ma miłość i pasja. Nie ukrywała swojego zachwytu do Francji i Camino de Santiago. www.beatamarciniak.com

Od autorki: Miałam marzenie napisać książkę podnoszącą na duchu i poprawiającą nastrój. Miałam marzenie napisać książkę, która będzie naładowana pozytywną energią bardziej niż jestem w stanie sobie wyobrazić, wzmocnić czyjś dobrostan, dodać pewności siebie i tego, żeby można było traktować się z większą czułością. Zebrałam zatem myśli, które przekazał mi nasz Wszechświat tak, żebyśmy wszyscy uwierzyli, że jesteśmy jego twórcami.

Edyta Kulbacki – bizneswoman (fryzjerka) w Copiague – po 27 lat zmieniła swój salon, zaprasza do nowego (631-804-2837)

MARTA ŚMIERTELNY – „Miłość czy zauroczenie”

Jest twórczynią projektu „Moc świadomości”, propagatorką zdrowego stylu życia i naturalnych rozwiązań dla duszy, autorką książki „Miłość czy zauroczenie”, propagatorką bezwarunkowej miłości i świętej seksualności, kreatorką własnej rzeczywistości. Jest również trenerem mentalnym, uczniem życia, wykładowcą. Zawodowo jest certyfikowaną specjalistką ds. olejków eterycznych i techniki Aromatouch Dotterra – Wellness Advocate, trenerem holistycznego zdrowia i żywienia, specjalistką do spraw detoksu, trenerem świadomości i bezwarunkowej miłości, praktykantem kodu emocji i techniki uwalniania.

Energetyzujące prelegentki (od lewej): Beata Marciniak, Agnieszka Bykuć, Marta Śmiertelny

Od autorki: Zapraszam serdecznie na moją FB przestrzeń „Mocy Świadomości”, jak również do grupy Holistyczny Balans. Znajdziecie tam wiele cudownych informacji, które zmieniły moje życie i mogą zmienić również twoje. Oferuję holistyczne podejście do zdrowia, które pomaga poprawić zdrowie fizyczne, psychiczne, duchowe i emocjonalne. Oferuję różnego rodzaju warsztaty, naturalne produkty, suplementy, zabiegi oraz pomagam uwalniać zablokowane emocje. Jestem propagatorem zdrowego stylu życia i naturalnych rozwiązań dla ciała i duszy, inspiratorem tworzenia własnej rzeczywistości, trenerem mentalnym. Prawda jest taka, że każdy zasługuje na szansę szczęścia w swoim życiu. Wszyscy potrzebujemy miłości, wyrozumiałości i wspólnych doznań. Moja książka „Miłość czy zauroczenie” przypomina nam, jak ważna jest miłość i jej pielęgnacja. To przepiękna i romantyczna opowieść o cudownej miłości, która jest prawdziwa, szczera, pełna namiętności i pożądania. O miłości, która jest marzeniem każdej kobiety i mężczyzny. Związek nie musi być oschły, może być wypełniony miłością i wspólną bliskością. Każdego dnia mamy możliwość pielęgnowania naszej miłości i relacji z naszym partnerem.   https://mocswiadomosci.com https://healing.glossgenius.com

AGNIESZKA BYKUĆ – „Jak odnaleźć w sobie moc i szczęście”

Z wykształcenia jest mgr. inż. chemii i technologii chemicznej, absolwentką Politechniki Szczecińskiej. Od ponad 20 lat pracuje w USA jako manager w branży chemii kosmetycznej, obsługuje klientów znanych, światowych firm kosmetycznych oraz współpracuje z działem badawczo – rozwojowym, aby pomóc w opracowaniu i wspieraniu inowacyjnych nowych produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Jest członkiem NY Society of Cosmetic Chemists. Wraz ze swoją biznesową partnerką Agnieszką Wesołowską utworzyła własną linię kosmetyczną LOVEYACELL z zamierzeniem nie tylko upiększania wyglądu zewnetrznego, ale budzenia kobiet do lepszego świata przez miłość i świadomość własnej wartości jako sukcesu do manifestacji marzeń.

Od autorki: Moją pasją są nie tylko nauki ścisłe, ale przede wszystkim rozwój osobisty – kim jesteś, jakie masz moce i przeszkody i jak je pokonać, jak je zastosować, aby wejść w życie pełne obfitości, szczęścia i spełnienia – życie, którego zawsze pragniesz. Moje drugie Ja – jak sobie pomóc, czyli poznanie swoich duchowych słabości, kiedy symptomami są depresje i uzależnienia. Ja też kiedyś potrzebowałam pomocy, żeby pokonać własne słabości. Teraz pomagam ludziom, którzy potrzebują zmienić ciemną stronę swojej duszy. Jestem wdzięczna przyjaciołom, obecnym tutaj na spotkaniu, że zawsze mogłam na nich liczyć. My jesteśmy kreatorami swojego losu. Sukces nie jest dziełem przypadku, sukces rodzi się z głębokiego pragnienia, trzeba znaleźć siłę i odwagę, żeby przejść przez ogień, aby dojść do swoich marzeń.

Na „Kongresie Kobiet” dla wszystkich uczestniczek firma LOVEYACELL ufundowała pierwszy produkt z kolekcji – SERENITY BODY OIL, którego głównym atrybutem jest wspomaganie produkcji kolagenu, nawilżanie, nadanie skórze elastyczności. Olejek czaruje niepowtarzalnym zapachem bzu.

Małgosia Zelkowski – bizneswoman, zaprasza do swojego sklepu, on-line, europejskie nowości dla pań (631-944-0419)

Po prezentacjach Marta Wesołowski poprowadziła panel dyskusyjny. Dyskusja była bardzo poruszająca i ciekawa.

Już dzisiaj zapraszamy na wyjazd do Tulum w Meksyku pod koniec października, podczas którego 10 kobiet weźmie udział w warsztatach rozwoju osobistego. W dniu 8 marca zapraszamy do wspólnego celebrowania Dnia Kobiet na Long Island. Szczegóły podamy na początku nowego roku. Z entuzjazmem czekamy na propozycje Pań, które chciałyby zorganizować własny event z naszą pomocą. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner