New York
41°
Clear
6:58 am4:30 pm EST
5mph
59%
30.14
WedThuFri
59°F
45°F
48°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka
Prawo i Finanse

I świadczenia Social Security wzrosną o….

13.10.2022

Świadczenia Social Security i Supplemental Security Income (SSI) dla około 70 milionów Amerykanów wzrosną o 8,7 procent w 2023 roku – ogłosiła dziś Social Security Administration. Średnio, świadczenia Social Security wzrosną o ponad 140 dolarów miesięcznie, począwszy od stycznia.

8,7 procentowa korekta kosztów utrzymania (COLA) rozpocznie się od świadczeń wypłacanych ponad 65 milionom beneficjentów Social Security w styczniu 2023 roku. Zwiększone płatności dla ponad 7 milionów beneficjentów SSI rozpoczną się 30 grudnia 2022 roku. (Uwaga: niektóre osoby otrzymują zarówno świadczenia Social Security, jak i SSI). Ustawa o Social Security wiąże coroczne COLA ze wzrostem wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych ustalanego przez Biuro Statystyki Pracy Departamentu Pracy.

„Składki Medicare spadają, a świadczenia Social Security rosną w 2023 roku, co da seniorom więcej spokoju i oddechu. Tegoroczna znaczna korekta kosztów utrzymania Social Security to pierwszy raz od ponad dekady, kiedy składki Medicare nie rosną i pokazuje, że możemy zapewnić większe wsparcie starszym Amerykanom, którzy liczą na świadczenia, na które zapracowali” – powiedział p.o. komisarza Kilolo Kijakazi.

Inne zamiany, które wchodzą w życie w styczniu każdego roku, oparte są na wzroście średnich wynagrodzeń. W oparciu o ten wzrost, maksymalna kwota zarobków podlegająca opodatkowaniu Social Security (taxable maximum) wzrośnie do $160,200 z $147,000.

Beneficjenci Social Security i SSI są zwykle powiadamiani pocztą na początku grudnia o wysokości swoich nowych świadczeń. Najszybszym sposobem na poznanie wysokości nowego świadczenia jest wejście na swoje osobiste konto My Social Security i obejrzenie informacji o COLA online. Jest to bezpieczne i łatwe, a ludzie dowiadują się o tym zanim nadejdzie poczta. Można również zdecydować się na otrzymywanie powiadomień tekstowych lub mailowych o nowych wiadomościach z Social Security – takich jak zawiadomienie o COLA – zamiast otrzymywania listu pocztą. Osoby mogą utworzyć lub uzyskać dostęp do swojego konta Social Security w Internecie pod adresem www.ssa.gov/myaccount.

Tekst:

https://www.ssa.gov/news/press/releases/2022/#10-2022-2

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY