New York
48°
Cloudy
6:25 am5:50 pm EDT
6mph
92%
30.06
MonTueWed
55°F
50°F
57°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Iga Świątek tenisistką roku w plebiscycie WTA

11.12.2023

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek została po raz drugi z rzędu wybrana zawodniczką roku w plebiscycie WTA – ogłoszono w poniedziałek. Trenerem roku został jej szkoleniowiec Tomasz Wiktorowski.

Wyniki plebiscytu WTA nie są zaskoczeniem, a jedynie potwierdzeniem znakomitej formy 22-letniej tenisistki z Raszyna, która tylko na osiem tygodni – od 11 września do 6 listopada – oddała prowadzenie w światowym rankingu Białorusince Arynie Sabalence.

Na swojej stronie organizacja WTA przypomniała, że Polka wygrała w minionym sezonie łącznie sześć turniejów. Oprócz wielkoszlemowego French Open w Paryżu, gdzie triumfowała po raz trzeci, zwyciężyła także w Pekinie, Dausze, Stuttgarcie, Warszawie i w kończącym sezon turnieju WTA Finals w meksykańskim Cancun.

Za najlepszą parę deblową WTA uznała Australijkę Storm Hunter i Belgijkę Elise Mertens. W kategorii „największy postęp” zwyciężyła Chinka Qinwen Zheng, w kategorii „powrót roku” – Ukrainka Elina Switolina, a najlepszą nową zawodniczką została Rosjanka Mirra Andriejewa. (PAP)

af/ co/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY