New York
36°
Fair
6:34 am5:43 pm EST
10mph
58%
30.1
TueWedThu
55°F
64°F
43°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Imam postrzelony przed meczetem w Newark. Mężczyzna jest w stanie krytycznym

03.01.2024

Wczesnym rankiem w środę przed meczetem w Newark doszło do strzelaniny, w której ranny został Imam – informują władze miasta. Muzułmański kapłan został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym. Motywy ataku nie są jasne. Policja kontynuuje śledztwo.

Do zdarzenia doszło przy South Orange Avenue i Camden Street w pobliżu Masjid Muhammad-Newark. Funkcjonariusze lokalnej policji odpowiedzieli na wezwanie w sprawie strzelaniny przed godziną 6:15 a.m. w środę, 3 stycznia.

Powołując się na zeznania klucznika meczetu, rzecznik miasta potwierdził, że ofiarą jest imam świątyni Masjid Muhammad-Newar, Hassan Sharif.

Imam został przewieziony w stanie krytycznym do University Hospital, gdzie lekarze walczą o jego życie.

W sprawę zaangażował się Oddział Rady Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR) w New Jersey.

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym incydentem i modlimy się o szybki powrót imama do zdrowia. Każdy, kto posiada informacje na temat strzelaniny, powinien natychmiast skontaktować się z lokalną policją” – przekazała w pisemnym oświadczeniu Dina Sayedahmed, kierownik ds. komunikacji w CAIR-NJ.

Nie jest jasne, czy strzelanina była w jakiś sposób powiązana z konfliktem palestyńsko-izraelskim. Wyjaśnieniem motywu i poszukiwaniami sprawcy ataku na imama zajmują się policyjni śledczy.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY