New York
48°
Clear
7:09 am5:08 pm EST
6mph
45%
30.34
SunMonTue
52°F
48°F
37°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Indonezja: Pyton zabił i w całości połknął kobietę

26.10.2022

50-letnia kobieta w indonezyjskiej prowincji Jambi została połknięta w całości przez pytona – poinformowała w środę BBC, powołując się na lokalne media. Jak powiedział mediom szef miejscowej policji, ciało ofiary było w dużej mierze nienaruszone.

Kobieta o imieniu Jahrah szła w niedzielny poranek do pracy na plantacji kauczuku. Kiedy nie wróciła z pracy, zaczęto jej poszukiwać. Następnego dnia mieszkańcy wsi znaleźli co najmniej pięciometrowego pytona z mocno wypchanym brzuchem. Zabili węża, a w środku znaleźli ciało kobiety.

Nie jest to pierwszy taki przypadek w Indonezji, ale dochodzi do nich stosunkowo rzadko. Dwa podobne zdarzenia odnotowano w kraju w latach 2017-2018.

Pytony połykają swój pokarm w całości. Ich szczęki są połączone bardzo elastycznymi więzadłami, więc mogą rozciągać się wokół dużych zdobyczy. Jeden z ekspertów powiedział BBC, że pytony zazwyczaj jedzą szczury i inne zwierzęta, „ale gdy osiągną pewien rozmiar, nie zawracają już sobie głowy szczurami, bo ich wartość kaloryczna jest zbyt niska”.

Mary-Ruth Low, ekspertka Wildlife Reserves Singapore, powiedziała, że pytony są w stanie zjeść duże zwierzęta, w tym świnie i krowy. (PAP)

sm/ akl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY