New York
43°
Cloudy
7:11 am5:05 pm EST
14mph
50%
29.87
FriSatSun
43°F
50°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Technologie
Warto przeczytać

iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Max i iPhone 14 Pro Max – czym się różnią?

28.11.2022

Premiera iPhone 14 była jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie technologii. Nie tylko fani marki Apple czekali na to, co zaprezentuje amerykański producent. Oczekiwania, jak co roku, były wysokie. Czy nowe modele przyniosły rewolucję i spełniły pokładane w nich nadzieje? Czas przyjrzeć się dokładnie podobieństwom i różnicom między poszczególnymi wersjami iPhone 14.

Ile jest wersji iPhone 14?

Podobnie jak w poprzednich latach, także i tym razem pod nazwą „iPhone 14” kryje się więcej niż jeden model. Apple stwarza szeroki wachlarz produktów dostosowanych do potrzeb zróżnicowanych grup użytkowników. Chcąc kupić iPhone najnowszej generacji, możemy wybierać spośród takich telefonów, jak:

· iPhone 14,

· iPhone 14 Plus,

· iPhone 14 Pro,

· iPhone 14 Pro Max.

Na pierwszy rzut oka dostrzeżemy brak wersji mini, bo producent postawił ujednolicić wielkość smartfonów. Otrzymujemy więc dwie wielkości telefonów: 6,1 cala przy iPhone 14 i iPhone 14 Pro oraz 6,7 cala przy iPhone Plus i iPhone Pro Max.

Czym one się różnią? Jest kilka ważnych różnic, które trzeba wziąć pod uwagę, wybierając nowy model telefonu!

Czym się różni iPhone 14 i iPhone 14 Pro?

Największe różnice kryją się między wersją regularną i tą oznaczoną dopiskiem Pro. Tak właśnie należy rozpatrywać różnice między poszczególnymi modelami.

O ile iPhone 14 i iPhone 14 Plus różnią się przede wszystkim wymiarami i, w niewielkim stopniu, czasem pracy baterii, tak między iPhone 14 i iPhone 14 Pro różnic jest znacznie więcej.

Do najważniejszych z nich, widocznych na pierwszy rzut oka, zaliczymy brak tradycyjnego wcięcia na przedni aparat, zwany notchem. W iPhone 14 pozostało ono w starej wersji, analogicznej do tego, z czym mieliśmy do czynienia w iPhone 13, podczas gdy w iPhone 14 Pro czeka prawdziwa rewolucja. Dynamic Island, czyli wcięcie w kształcie pigułki, które po rozwinięciu wyświetla powiadomienia z widgetów i aplikacji, to nowatorskie rozwiązanie zamiast klasycznego notcha. Znajdziemy je również w iPhone 14 Pro Max.

Jak wyglądają pozostałe różnice? Dotycz one zarówno wyglądu – iPhone 14 Pro i iPhone Pro Max ma z tyłu zestaw 3 obiektywów aparatów, podczas gdy iPhone 14 i iPhone 14 Plus – mają dwa obiektywy.

Różnice w wyglądzie dotyczą również dostępności konkretnych kolorów. Dla iPhone 14 i iPhone 14 Plus to: niebieski, fioletowy, północ (czarny), księżycowa poświata, czerwony. Dla obu telefonów z dopiskiem Pro: głęboka purpura, złoty, srebrny, gwiezdna czerń.

Przyglądając się głębiej, odkryjemy najważniejsze różnice związane ze specyfikacją techniczną. Za działanie iPhone 14 i iPhone 14 Plus opowiada czip A15 Bionic, w przypadku sprzętów w wersji Pro to czip A16 Bionic. Oba modele mają wyświetlacz Super Retina XDR, przy czym rozdzielczość w iPhone 14 w wersji Pro jest nieco większa. Dla mniejszego z telefonów prezentuje się ona 2556 x 1179 pikseli w porównaniu z 2532 x 1170 pikseli przy klasycznym iPhone 14.

Na pewno należy zwrócić uwagę na system aparatów. W iPhone 14 i 14 Plus mamy system dwóch aparatów 12 Mpix z tyłu, w wersji Pro jest to 48 + 12 + 12 + 12 Mpix. Miłośnicy robienia zdjęć zdecydowanie powinni więc sięgnąć po bardziej zaawansowaną wersję.

Mocną stroną iPhone 14 Pro i Pro Max jest Always On Display, czyli niegasnący wyświetlacz. W tym trybie na ekranie zobaczymy nie tylko datę i godzinę, ale również na przykład aktywne timery.

Bez względu na wybór konkretnego modelu, iPhone 14 to ciekawe innowacje, które przypadną do gustu miłośnikom technologii. Doskonale zaprojektowane telefony świetnie leżą w dłoni, a w wersji Pro – wyróżniają się w wielu aspektach. Nie dziwi więc, że iPhone 14 w sklepie MediaMarkt jest popularnym zakupem wśród osób, które szukają nowego, wyjątkowej jakości telefonu.

https://mediamarkt.pl/telefony-i-smartfony/smartfony/iphone

Zapraszamy!

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY