New York
55°
Clear
6:49 am7:14 pm EDT
5mph
29%
30.04
MonTueWed
57°F
52°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport
Polska

J.Kaczyński: wolałbym taką Polskę, żeby Lewandowski grał na przykład w Legii

05.11.2022

Wolałbym taką Polskę, żeby Robert Lewandowski grał na przykład w Legii Warszawa – mówił w sobotę w Ełku (Warmińsko-Mazurskie) prezes PiS Jarosław Kaczyński. Życzył polskiej reprezentacji w piłce nożnej, by w Katarze osiągnęła coś więcej, niż tylko wyjście z grupy.

W czasie sobotniego spotkania z mieszkańcami Ełku prezes PiS był pytany, czy jego zdaniem reprezentacja Polski w piłce nożnej wyjdzie z grupy, w której zagra za nieco ponad dwa tygodnie na Mistrzostwach Świata w Katarze. „To ja nie będę ryzykował odpowiedzi, bo to jest tak w piłce nożnej, jak w polityce: jeden, nawet świetny, taki jak Lewandowski, to nie wystarczy. Musi być drużyna” – mówił Kaczyński.

„Chociaż my naprawdę mamy kilku bardzo dobrych zawodników, nie tylko jednego, chociaż taki wielki, światowej klasy, jest Lewandowski. Bardzo się z tego cieszę, że takiego (piłkarza) mamy, chociaż wolałbym taką Polskę, żeby on grał w Legii Warszawa na przykład” – mówił prezes PiS. „No, ale na razie takiej Polski nie mamy, chociaż musimy do tego dążyć także i w tej dziedzinie” – dodał.

„Życzę naprawdę z całego serca, żeby wyszli z grupy, a nawet więcej, żeby poszli jeszcze dalej. W końcu były takie czasy, że się nam udawało wejść do strefy medalowej. Dwa medale żeśmy zdobyli, brązowe to brązowe, ale jednak medale” – powiedział Kaczyński.

Polscy piłkarze 22 listopada rozpoczną rywalizację w grupie C mistrzostw świata w Katarze. Zagrają w niej z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną. W dotychczasowej historii piłkarskiego mundialu Polacy dwa razy zajęli w nim trzecie miejsce – w 1974 r. w Niemczech i w 1982 r. w Hiszpanii.(PAP)

rof/ godl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY