New York
63°
Fog
6:45 am6:50 pm EDT
17mph
92%
30.01
MonTueWed
63°F
64°F
66°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Jarosław Kaczyński: dajcie poparcie tym, którzy pokazali, że coś potrafią – Prawu i Sprawiedliwości

04.08.2023

My chcemy naprawdę bogatej i silnej Polski. Chcemy, żebyście mogli się bawić, żeby było spokojnie, żeby były w Polsce dobre lata i tak może być – powiedział w niedziele wicepremier Jarosław Kaczyński. „Dajcie poparcie tym, którzy pokazali, że coś potrafią, a Polskę kochają – Prawu i Sprawiedliwości” – apelował.

Wicepremier Jarosław Kaczyński podczas pikniku wojskowego „Silna Biało-Czerwona „, który odbywa się w Zawichoście, powiedział, że „w Polsce władzy lepszej niż ta, co jest obecnie, nie będzie”. „Nie jest ona doskonała, przyznaję, ale ona jednak dla Polski zrobiła bardzo dużo i jest w stanie doprowadzić do tego, że z tych dzisiejszych 80 proc. przeciętnej Unii Europejskiej szybko dojedziemy do 100 proc., czyli już będziemy na poziomie Francji czy Anglii, a później dogonimy także nawet i Niemcy” – stwierdził Kaczyński.

Dodał, że to nie muszą być bardzo długie okresy, „To może być, jeżeli chodzi o kraje, o których wspomniałem na początku, naprawdę 8,9, czy 10 lat. W Anglii nawet mówią, że już w trzydziestym roku będziemy bogatsi od Anglików. Polska rodzina będzie bogatsza od angielskiej rodziny, a jeżeli chodzi o Niemców, którzy są trochę z przodu, to kolejnych kilka lat i też możemy ich dogonić” – powiedział Kaczyński.

Jego zdaniem „mamy w sobie ogromną dynamikę”. Wskazał, że wśród polskich 15-latków, jeżeli chodzi o zdolności matematyczne, jesteśmy „ex aequo z Holandią i (…)Estonią” na pierwszym miejscu w Europie. „Na tym można budować najnowocześniejsze przemysły i my to wiemy i cały nasz program gospodarczy na przyszłe lata, także oświatowy, jest na to nastawiony” – poinformował Kaczyński w Zawichoście.

„My chcemy naprawdę bogatej i silnej Polski. (…) I chcemy też żebyście mieli życie szczęśliwe, także, jeśli chodzi o ten aspekt, który uczenie się nazywa ludycznym, czyli aspekt zabawy. Chcemy żebyście mogli się bawić, żeby w Polsce było spokojnie, żeby były w Polsce dobre lata i dobre dziesięciolecia i tak może być” – zapewnił Kaczyński. Zaznaczył, że lata już są dobre, ale mogą być jeszcze lepsze. „Tylko dajcie poparcie tym, którzy pokazali, że coś potrafią, a Polskę kochają. A kto to jest? Prawo i Sprawiedliwość” – wskazał Kaczyński. (PAP)

autor: Anna Bytniewska

ab/ aszw/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY