New York
82°
Sunny
5:36 am8:27 pm EDT
5mph
68%
30.07
SunMonTue
91°F
95°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Jarosław Kaczyński: dla Polski dziś jest tylko jedna szansa – Prawo i Sprawiedliwość; zwyciężymy!

23.07.2023

Dla Polski dziś jest tylko jedna szansa, jedna alternatywa – Prawo i Sprawiedliwość, to jest Zjednoczona Prawica. Mimo różnych zdań w niektórych sprawach, potrafimy działać razem i będziemy w stanie kierować Polską dalej – powiedział w niedzielę w Stawiskach wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„Zwyciężymy. Naprawdę zwyciężymy!” – zaznaczył.

Prezes PiS wypowiedział się w niedzielę podczas pikniku rodzinnego w Stawiskach na temat swoich konkurentów w wyborach.

„W jedno nie wierzcie, że będziemy rządzili z Konfederacją. Nie będziemy rządzili” – podkreślił wicepremier Kaczyński. „Ich program to jest doprowadzenie was do nędzy; ich program to jest ponad 4 tys. zł na każdego obywatela w bonie na leczenie. Jak się wtedy może leczyć człowiek chory na nowotwór, poważnie chory na serce czy inną poważną chorobę? Czasami więcej kosztuje nawet jeden dzień takiego leczenia” – zwrócił uwagę Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS stwierdził, że pomysły Konfederacji „oznaczają skazanie wielu ludzi na śmierć”. „To są pomysły szaleńców. To są pomysły dzieciaków. Tylko one mogą uwierzyć w taki program. Nie wierzcie w nasze wspólne rządy” – zaapelował.

Jak zaznaczył prezes PiS, „jedyną szansą, aby Polska szła tą drogą, którą w ciągu tych ostatnich lat podążała jest poparcie nas”.

„Mimo piekielnych trudności, mimo COVID-19, mimo wojny, mimo inflacji, która na szczęście się zmniejsza i niedługo będzie niewysoka, potrafiliśmy dla kraju zrobić naprawdę bardzo wiele” – powiedział Kaczyński. Jak dodał, „razem z wami jesteśmy w stanie zrobić jeszcze dużo, dużo więcej”.

„O PSL i Trzeciej Drodze nie będę mówił, bo gdzie ta +droga+ prowadzi nikt nie wie” – ocenił.

„Jest dwóch takich panów, którym – jednego zazdroszczę – wzrostu” – powiedział. Dodał, że nie zazdrości „płaczów nad Konstytucją”. „Rozumiem, że jest wzruszony, ale żeby +stary chłop płakał+? +Chłopaki nie płaczą” – podkreślił Kaczyński. „On już nie chłopak, dlatego tym bardziej nie powinien płakać” – dodał.

„Dla Polski jest dziś tylko jedna szansa, jedna alternatywa – to jest Prawo i Sprawiedliwość, to jest Zjednoczona Prawica. My potrafimy się zjednoczyć. Mimo różnych zdań w niektórych sprawach potrafimy działać razem i będziemy w stanie kierować Polskę dalej” – oświadczył prezes PiS.

„Nasza partia z różnego rodzaju błędów wyciąga wnioski. Jesteśmy ludźmi, którzy chcą być uczciwi i w ogromnej większości są uczciwi” – powiedział Kaczyński.

Odnosząc się do opozycji powiedział, że „oni mają swoje sądy – jak to mówił jeden z nich i oni swoich ewidentnych przestępców zaciekle bronią bez żadnego wstydu”. „Pod tym względem są po prostu bezczelni” – ocenił.

„Kto za tym stoi? Kto realizuje tę politykę? – Donald Tusk – prawdziwy wróg naszego narodu. Trzeba to jasno w końcu powiedzieć. Ten człowiek nie może rządzić Polską. Ten człowiek powinien w końcu pójść do swoich Niemiec i niech tam szkodzi, a nie tu” – wskazał prezes PiS. Po tych słowach rozległy się oklaski zebranych.

„(Tusk – PAP) może pójść również na Białoruś. Tam też by się przydał, ale on woli Niemcy. On woli Niemcy na pewno” – ocenił wicepremier Kaczyński. (PAP)

Autorzy: Magdalena Gronek, Sylwia Wieczeryńska

mgw/ swi/ mhr/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner