New York
45°
Cloudy
6:39 am5:39 pm EST
6mph
86%
29.53
SatSunMon
41°F
41°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Polonia

Jasełka w Klubie Seniora Krakus

13.01.2023
Zdjęcia: Zosia Żeleska-Bobrowski

W czwartek, 22 grudnia, Chór Krakus prowadzony przez Katarzynę Drucker, a działający w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie, wprowadził nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia wystawiając Jasełka.

Zosia Żeleska-Bobrowski

Przedstawienie poprzedziła wspólna modlitwa prowadzona przez księdza Józefa Szpilskiego z kościoła Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie, dyrektora CPS. Dyrektor wykonawcza Agnieszka Granatowska zaprosiła na Jasełka wszystkich pracowników CPS złożyła życzenia oraz zaprosiła na przedstawienie jak „na Broadwayu”, następnie głos zabrali, skarbnik, Zbigniew Solarz oraz koordynator programu Krakus, Zuzanna Frontczak-Dabrowicz.

Seniorzy bardzo ciężko pracowali na próbach, a rezultat tego można było obejrzeć podczas niezwykle udanego przedstawienia. Aktorzy świetnie zagrali swoje role. Akcja sztuki trochę humorystyczna, czasem poważna przeplatana kolędami trzymała nas cały czas w napięciu. Całość dopełniały piękne kolorowe kostiumy. Wystąpili: narrator, Maryja, Sw. Józef, anioł, pasterze, trzej królowie, herod, śmierć, diabeł, gospodarz i żołnierz – razem 16 osób.

Śpiewa Stan Borys

Szczególne podziękowania za sukces należą się Katarzynie Drucker za scenariusz, reżyserię oraz przygotowanie chóralne. Tekst opracowali; Waldemar Ostrowski i Katarzyna Drucker, przepiękne kostiumy i rekwizyty były dziełem Stanisławy Krzyś, pomysłowe dekoracje przygotowali Waldemar Ostrowski i Tadeusz Nowak, gwiazdę kolędniczą, Berta i Krzysztof Zielńscy, a akompaniament i oprawę muzyczną Ola Watras. Nad dźwiękiem czuwał Igor Wieczorkowski. Na zakończenie Katarzyna Drucker przedstawiła wszystkich wykonawców.

Jasełka zakończyły się korowodem wykonawców po sali między stolikami, śpiewającymi kolędy przy akompaniamencie Stefana Orzecha grającego na akordeonie.

Po Jasełkach Katarzyna Drucker przedstawiła niespodziewanego gościa, legendę polskiej piosenki, Stana Borysa, który zaśpiewał kolędy „Chwalcie Dziecinę” do słów Anny Biernat z muzyką i aranżacją Ryszarda Szweca oraz „Wesołych Świąt Wam życzę” do własnych słów z muzyką i aranżacją Ryszarda Szweca.  Następnie Stan Borys sprzedawał swoje płyty z autografem oraz pozował do zdjęć. To spotkanie ze swoim idolem pozostanie na długo w pamięci seniorów.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY