New York
79°
Clear
5:40 am8:23 pm EDT
5mph
50%
29.98
FriSatSun
86°F
84°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Turystyka

Jeszcze więcej połączeń między Polską a USA. Polskie Linie Lotnicze LOT rozszerzają współpracę z JetBlue Airways

06.10.2023

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o nawiązaniu współpracy codeshare z amerykańskim przewoźnikiem JetBlue Airways.

Do tej pory linie współpracowały ze sobą na zasadach umowy interline.

Rozszerzenie wspólnych działań oznacza dla pasażerów zapewnienie jeszcze lepszych połączeń między Polską a USA, które będą dostępne już w sezonie zimowym 2023/2024.

Dzięki codeshare z JetBlue, pasażerowie będą mogli odbyć całą trasę na jednym bilecie, z jednolitą polityką bagażową i warunkami taryfowymi. Plan podróży jest tak skonstruowany, aby podróżni mogli dostać się do miejsc docelowych w USA, z uwzględnieniem optymalnego czasu na przesiadkę.

„Z radością ogłaszamy zawarcie umowy codeshare z JetBlue. To partnerstwo rozszerza ofertę podróży dla klientów Polskich Linii Lotniczych LOT między Polską a USA, korzystając z rozległej siatki połączeń JetBlue. Z drugiej strony, powitamy klientów naszego partnera na pokładzie LOT-u i kierunków w naszej siatce połączeń, zapewniając im dostęp zarówno do Polski, jak i miejsc w Europie Środkowo-Wschodniej” – mówi Robert Ludera, dyrektor Biura Siatki Połączeń PLL LOT.

Partnerstwo obu przewoźników zapewni pasażerom z Polski połączenia do popularnych miejsc docelowych, takich jak między innymi: Boston, Orlando, Detroit, Las Vegas, Atlanta czy Waszyngton. Bilety na połączenia LOT-u i JetBlue w sezonie zimowym 2023/2024 będą dostępne w ciągu kilku najbliższych tygodni we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel i u agentów.

Polskie Linie Lotnicze LOT S.A.

Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.

Linia lotnicza JetBlue (B6)

Linia lotnicza JetBlue (B6) to amerykański przewoźnik z siedzibą w Nowym Jorku, prowadzący swoją działalność od 1999 roku. Samoloty JetBlue latają na trasach krajowych w Stanach Zjednoczonych, ale obsługują także połączenia międzynarodowe do państw Ameryki Centralnej i Południowej, na Karaiby i do Europy. Flota JetBlue to przede wszystkim samoloty Airbus. Na wybranych lotach B6 oferują ekskluzywne warunki podróży w postaci apartamentów Mint. Ich najnowocześniejsza wersja wyposażona jest w stół do pracy, dodatkowe siedzenie i przesuwane drzwi, zapewniające prywatność.

Źródło informacji: PLL LOT

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner