New York
52°
Cloudy
6:45 am7:16 pm EDT
5mph
45%
30.06
WedThuFri
54°F
48°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat
Polska

Joe Biden: atak na jednego z członków NATO, to atak na wszystkich – to święta przysięga 

21.02.2023

Niech każdy członek NATO wie i niech Rosja też wie, że atak na jednego z członków NATO, to atak przeciwko wszystkim, to jest święta przysięga bronienia każdej piędzi ziemi krajów NATO – powiedział we wtorek w Warszawie prezydent USA Joe Biden.

W wystąpieniu Biden zapewnił, że Stany Zjednoczone będą ze wszystkich swoich sił wpierać NATO. „Niech nikt nie ma wątpliwości” – podkreślił.

„Niech każdy członek NATO wie i Rosja również niech wie, że atak na jednego z członków NATO, to jest atak przeciwko wszystkim, to jest święta przysięga, święta przysięga obronienia każdej piędzi ziemi krajów NATO” – podkreślił amerykański przywódca.

Dodał, że w przyszłym roku będzie gospodarzem spotkania przywódców NATO w Stanach Zjednoczonych. „Razem będziemy obchodzili 75. rocznicę najsilniejszego sojuszu w historii – NATO” – powiedział.

Biden zaznaczył, że wolność nie jest kwestią walki jednego dnia czy nawet jednego roku. „Ukraina nadal broni się przed rosyjską agresją i będzie nadal walczyć, chociaż czekają ją trudne dni i trudna walka” – powiedział Biden, podkreślając, że sojusznicy wspierają Ukrainę.(PAP)

autor: Karol Kostrzewa, Daria Kania, Mateusz Mikowski

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

02.04.2023 @ 13:00

Kiermasz

09.04.2023 @ 14:00

Polskie Spotkanie Wielkanocne