New York
54°
Clear
6:47 am7:15 pm EDT
1mph
32%
30.04
TueWedThu
52°F
54°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Joe Biden ma kolejny pozytywny test na Covid

30.07.2022

Po kilku negatywnych testach antygenowych na Covid-19, Joe Biden znów ma wynik pozytywny. Lekarz Białego Domu tłumaczy, że „powrót” pozytywnych wyników testów na koronawirusa zdarza się u osób leczonych Paxlovidem. Prezydent USA nie ma objawów, ale ponownie podda się izolacji.


Prezydencki lekarz Kevin O’Connor poinformował, że od wtorku do piątku testy antygenowe Joe Bidena, który wcześniej chorował na Covid-19, dawały wyniki negatywne. Sobotni test przyniósł jednak wynik pozytywny. O’Connor wyjaśnił, że ponowne wykrycie o prezydenta reprezentuje tak zwany rebound positivity, które obserwuje się u niewielkiego odsetka osób leczonych Paxlovidem. Właśnie ten lek podawano Joe Bidenowi przez 5 dni po wykryciu u niego koronawirusa. Kevin O’Connor podkreślił, że u prezydenta USA nie doszło do nawrotu symptomów i czuje się całkiem dobrze.


Amerykański prezydent podda się jednak izolacji zgodnie z wytycznymi Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Biały Dom zapewnił, że na bieżąco będzie informować o stanie zdrowia 79-letniego Joe Bidena.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Marek Wałkuski/Waszyngton/w dwi/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY