New York
45°
Cloudy
6:39 am5:39 pm EST
6mph
86%
29.53
SatSunMon
41°F
41°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Joe Biden traci kolejną bliską współpracowniczkę

07.07.2022

Zaledwie kilka tygodni po odejściu swojej rzeczniczki Jen Psaki, prezydent USA Joe Biden traci również swoją dyrektor ds. komunikacji Kate Bedingfield. 40-latka opuści swoje stanowisko z końcem lipca, by spędzić więcej czasu z rodziną – poinformawała w środę agencja Reutera, cytując źródło zaznajomione ze sprawą.

Jej odejście, jedno z wielu z zespołu ds. komunikacji Białego Domu, następuje w momencie, gdy Biden musi zmierzyć się z problemem spadku poparcia opinii społecznej blisko najniższego poziomu w czasie jego prezydentury. Badanie przeprowadzone 28 czerwca przez Reuters/Ipsos wykazało, że 57 procent Amerykanów nie aprobuje jego działań.

Bedingfield pracowała dla Bidena przez ostatnie trzy lata, najpierw organizując jego public relations podczas kampanii wyborczej, a następnie w Białym Domu. Pracowała dla obecnego prezydentem także w czasie, gdy Biden był wiceprezydentem w czasie kadencji Baracka Obamy.

„Bez talentu i nieustępliwości Kate Bedingfield, Donald Trump mógłby być teraz nadal w Białym Domu” – powiedział szef personelu Białego Domu Ron Klain, komentując odejście dyrektorki ds. komunikacji.

Odejście Bedingfield następuje po serii rezygnacji w otoczeniu Bidena, na kilka miesięcy przed kluczowymi wyborami do Kongresu w listopadzie. Partia Demokratyczna jest zagrożona utratą większości w Senacie i Izbie Reprezentantów w jesiennych wyborach. Rzeczniczka Bidena, Psaki, opuściła Biały Dom zaledwie w maju. Psaki dołączy do sieci kablowej MSNBC tej jesieni. W ostatnim czasie ze stanowisk odeszli także inni pracownicy public relations.

Biden musi zmierzyć się aktualnie z wieloma wyzwaniami, w tym z reakcją na decyzję Sądu Najwyższego, który orzekł w czerwcu, że amerykańska konstytucja nie gwarantuje prawa do aborcji, odwracając orzeczenie w sprawie Roe v. Wade z 1973 roku, legalizującą aborcję w całym kraju. Administracja prezydenta musi zająć się także walką z inflacją i problemem przemocy z użyciem broni palnej. (PAP)

mma/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY