New York
54°
Cloudy
6:31 am5:45 pm EST
6mph
88%
29.73
ThuFriSat
43°F
48°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork
Publicystyka
Społeczeństwo
Polonia

Johnny’s Cafe – otwarta!

29.07.2022

Johnny’s Cafe Bar & Restaurant, lokal znajdujący się w centrum Maspeth, to znane i ulubione miejsce spotkań nie tylko lokalnej Polonii. W niedzielę, 17 lipca, odbyło się uroczyste otwarcie restauracji, pod nowym kierownictwem polskich biznesmenek: Joanny i Marty.

Po przejęciu lokalu panie zadbały o ciekawą aranżację wnętrza, a także powiększyły asortyment dań zarówno z kuchni amerykańskiej, europejskiej, jak i polskiej. Priorytetowo wzbogaciły menu przysmakami z tradycyjnej polskiej kuchni i europejskiej, jak placki ziemniaczane, wątróbka, placek po węgiersku, wyśmienite alkohole, różnorodne drinki i polskie piwa.

Właścicielki lokalu: Marta (z lewej) oraz Joanna (z prawej) z Adamem Kownackim,
gościem specjalnym na otwarciu Johnny’s Cafe

W niedzielę dopisała pogoda i nie zawiodła Polonia, bowiem to miejsce jest cząstką polonijnej historii imigrantów, którzy od 25 lat tutaj się spotykali. Radością zatem napawa fakt, że na kolejną dekadę restaurację przejęły Polki.

Adam Kownacki podpisuje koszulki swoim fanom

Na otwarcie przybyło wielu przedstawicieli i starszej Polonii, i tej najmłodszej, a honorowym gościem spotkania był Adam Kownacki – polski bokser wagi ciężkiej, na stałe mieszkający w USA, gdzie odniósł duże sukcesy. „Jest znanym i szanowanym sportowcem w polsko- amerykańskim środowisku. Adam zawsze podkreślał swoje polskie korzenie i chętnie uczestniczył w polonijnych wydarzeniach. Jesteśmy dumne, że Adam przyjął nasze zaproszenie” – stwierdziły Joanna i Marta.

Sponsor Robert Barszczewski, przedstawiciel L&Z Restoration, przyjmuje podziękowania
od Kownacki Team

Tego dnia sławny rodak przybył do Johnny’s Cafe wspierany przez Kownacki Team, którym dowodził Paweł Kownacki – młodszy brat Adama. Było bardzo uroczyście i radośnie. Wieloletni kibice i sponsorzy mieli okazję spotkać swojego idola, który – jak się okazało – wspólnie z Kownacki Team przygotował dla wszystkich niespodziankę, czyli: okazjonalne upominki – podziękowanie dla wieloletnich sponsorów (koszulki, czapkę, zdjęcie z autografem), a dla pozostałych gości, szczególnie kibiców, zaaranżowano loterię, podczas której można było wygrać dwa bilety na najbliższą walkę Adama Kownackiego i wszystkie możliwe gadżety oraz zdjęcie z jego podpisem i parę rękawic bokserskich. Radosne „Sto lat” dla Joanny, Marty i Adama Kownackiego można było usłyszeć również na zewnątrz w tzw. kawiarnianym ogródku, przygotowanym przez właścicielki lokalu.

Gość specjalny uroczystości, bokser Adam Kownacki przed Johnny’s Cafe

Zapraszają też one kibiców do oglądania w Sali Kominkowej restauracji na dużym ekranie najbliżej walki Adama Kownackiego z tureckim bokserem Alim Demirezenem, która odbędzie się 30 lipca w Barclays Center o godz. 7: 00 wieczorem.

Elżbieta Popławska

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY