New York
73°
Rain
5:36 am8:27 pm EDT
5mph
92%
30.16
SunMonTue
90°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Polonia

Jubileusz Stali NY z Janem Domarskim 

09.07.2024
Pamiątkowe zdjęcie zawodników wyróżnionych jubileuszowymi pucharami

Wojciech Ziębowicz 

Z okazji 20-lecia istnienia Stali Mielec New York odbył się w sobotę, 8 czerwca, bankiet jubileuszowy w Sali Kryształowej Zjednoczenia Polaków w Ameryce w Perth Amboy, NJ. Uroczystość poprowadził prezes Stali Artur Kurasiewicz z małżonką Anną. Gościem honorowym wieczoru był wybitny reprezentant Polski w piłce nożnej Jan Domarski. 

W Stali Mielec NY na przestrzeni 20 lat grało około 300 zawodników. Podczas części oficjalnej 50 byłych i obecnych zawodników otrzymało z rak prezesa Artura Kurasiewicza i Jana Domarskiego pamiątkowe puchary. Natomiast prezes otrzymał plakietkę uznania od Związku Polonijnych Klubów Piłkarskich, którą wręczył mu prezes ZPKP Piotr Gołąbek w asyście działaczy. W drugiej części oficjalnej puchary otrzymali piłkarze, którzy znaleźli się w jedenastce 20-lecia Stali Mielec NY: Waldemar Pyryt, Krzysztof Majkut, Krzysztof Głowala, Kestutis Mykolaitis, Jacek Lawniczak, Robert Brożyna, Filip Głowala, Paweł Marczenia, Dominik Brodziński, Dariusz Cioczek, Marcin Czerwiński. 

Trenerem 20-lecia został Mirosław Pasterniak, który drużynę Stali prowadzi 18 lat (swoisty rekord). Na przestrzeni 20 lat Stal Mielec NY sponsorowały firmy: Adamba Imports, Johnny’s Cafe, PSFCU, The Perecman Firm, Koziura Construction, The Plaza Low Firm, Dermar Plumbing Corporation, WKR Construction INC. 

Gratulacje z organizacji udanego jubileuszu należą się organizatorom. Wchodząc na sale główną na obu ścianach wisiały koszulki, w których grały drużyny Stali od początku jej powstania do dziś. Był to wspaniały pomysł pokazujący bogatą historię zasłużonego polonijnego klubu. Komitet organizacyjny bankietu tworzyli: Anna i Artur Kurasiewicz, Elżbieta i Waldemar Pyryt, Sławek i Ewelina Styka, Wojtek i Monika Kwolek, Małgorzata i Paweł Koziura. 

Życzymy działaczom i piłkarzom Stali NY kolejnych owocnych lat działalności. 

Poloneza prowadzą Anna i Artur Kurasiewiczowie (z lewej) 

Przemawia gość honorowy balu Jan Domarski (z mikrofonem) 

Jan Domarski (drugi z lewej) chętnie pozował do zdjęć z uczestnikami jubileuszowego balu 

Wojciech Ziębowicz (z prawej) przedstawia sylwetkę Jana Domarskiego – bohatera z Wimbledonu, który zdobył złotą bramkę w meczu z Anglią w 1973 roku, najważniejszą w historii polskiej piłki nożnej. Od lewej: Ela Czekański, prezes ZPKP Piotr Gołąbek, prezes Stali NY Artur Kurasiewicz, jego żona Anna, Jan Domarski i Jerzy Jankowicz – działacz, piłkarz Poloneza Glen Cove 

ZDJĘCIA: ARCH. SMNY 

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner