New York
43°
Sunny
7:00 am4:29 pm EST
6mph
70%
30.17
SatSunMon
59°F
54°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka
Publicystyka
Technologie

Już jedna piąta nowych aut sprzedawanych w Kalifornii to “elektryki”

01.11.2023

Według danych opublikowanych w środę przez California New Car Dealers Association – już jedno na pięć sprzedawanych w Kalifornii samochodów jest napędzanych silnikiem elektrycznym. W ciągu kilku ostatnich lat Złoty Stan odnotował ponad dwukrotny wzrost sprzedaży „elektryków”.

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 r. pojazdy elektryczne stanowiły 21,5% samochodów sprzedanych w Kalifornii – wynika z danych California New Car Dealers Association. To ponad dwa razy więcej, niż w ciągu ostatnich dwóch lat.

W połączeniu z pojazdami hybrydowymi, hybrydowymi typu plug-in i pojazdami z ogniwami paliwowymi, wynik jest jeszcze lepszy – wynosi aż 35,4%.

Kalifornia od dawna promuje samochody elektryczne jako ekologiczną alternatywę dla pojazdów spalinowych. Gubernator Gavin Newsom zapowiedział, że do 2035 r. Kalifornia całkowicie zakaże sprzedaży nowych samochodów napędzanych benzyną w ramach walki stanu ze zmianami klimatycznymi.

Popularność elektryków w Kalifornii może wynikać z jeszcze jednej rzeczy. To właśnie w Złotym Stanie powstała Tesla Inc. – firma Elona Muska, produkująca słynne już auta elektryczne oryginalnej marki. Pierwsze Tesle wyjechały na ulice Kalifornii znacznie szybciej, niż miało to miejsce w innych stanach.

Red. JŁ

(Źródło: Bloomberg)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00